W styczniu 1967 roku świat zobaczył debiutancki album studyjny amerykańskiego zespołu The Doors, który ukazał się pod tym samym tytułem. Został on ciepło przyjęty, nie tylko wśród zwykłych słuchaczy, ale również przez krytyków muzycznych, a ilość sprzedanych egzemplarzy osiągnęła 12,5 miliona. To był pierwszy krok zespołu do światowej sławy. W związku z rocznicą wydania płyty, przedstawiamy dziesięć najciekawszych faktów z życia frontmana zespołu – Jima Morrisona.

Życie to coś, co upływa, kiedy ty jesteś zajęty snuciem planów na przyszłość — w ciekawy sposób określił istnienie ojciec muzycznej inwazji, zarazem jedna z najbardziej kultowych postaci XX wieku — John Lennon. Jego niesamowity głos i artystyczna wizja były inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie. W 37. rocznicę śmierci legendarnego Beatlesa przedstawiamy Wam zestaw ciekawostek dotyczących muzyka.

Jak co roku, 6 grudnia obchodzimy Mikołajki – święto, w którym puszysty Pan z długą, siwą brodą w czerwonym wdzianku obdarowuje upominkami tych którzy na to zasłużyli. A czy Wy byliście grzeczni w tym roku?

Czasy szlachty, eleganckie bujne suknie , szlachetne maniery. Wszystko to, co z pewnością spodoba się każdej dziewczynie. Psychologiczny romans „Anna Karenina”, którego autorem jest Lew Tołstoj, ujawnia takie problemy jak miłość і relacje rodzinne. Mimo że akcja książki toczy się w XVIII wieku, to poruszana w niej tematyka jest aktualna również współcześnie.

17 listopada odbył się wernisaż polsko-ukraińskiej wystawy fotografii ulicznej - „Odbicia i cienie.” Jest to ekspozycja zbiorowa Klubu Fotograficznego Kolumb z Tyśmienicy i Obwodowego Związku Artystów Fotografików – Iwano-Frankiwsk oraz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego z Polski.

Kiedy byłem dzieckiem nie miałem innego pragnienia, niż grać na gitarze i dostać się do rock'n'rollowego zespołu. Naprawdę nie lubię być facetem w białym garniturze na przodzie. Tak, jak w zespole The Beatles byłem tym, który siedział cicho z tyłu i pozwalał innym być na przodzie”. Słowa te pochodzące z ust chłopaka z bujną czupryną i niesamowitym stylem gitarowym pokazują, że będąc nieśmiałym można wiele osiągnąć. Niestety, 29 listopada 2001 roku artysta zmarł na raka krtani. Zapoznaj się z najważniejszymi faktami życia wokalisty.

Świąteczne Targi Książki organizowane są w całej Polsce. Miasta już dużo wcześniej planują i negocjują spotkania autorskie z najbardziej cenionymi poetami, pisarzami, czy dziennikarzami. Wszystko po to, aby promować czytelnictwo. Do Rzeszowa zdecydowała się przyjechać królowa polskich powieści kryminalnych – Katarzyna Bonda.

Jeden z założycieli AC/DC Malcolm Young umarł 18 listopada 2017 roku w wieku 64 lat. Przyczyną śmierci stała się, najprawdopodobniej, choroba mózgu - otępienie, które u muzyka zdiagnozowano w 2014 roku wkrótce potem, jak on zawiadomił o odejściu z grupy.

Amerykańska pisarka oraz dziennikarka, Regina Brett, była gościem specjalnym rzeszowskiej galerii, z okazji prezentacji nowej książki pod tytułem “Kochaj”. Jej praca została wyróżniona przez licznych czytelników, którzy wypełnili plac eventowy Galerii Rzeszów aż po brzegi.