Amerykańska pisarka oraz dziennikarka, Regina Brett, była gościem specjalnym rzeszowskiej galerii, z okazji prezentacji nowej książki pod tytułem “Kochaj”. Jej praca została wyróżniona przez licznych czytelników, którzy wypełnili plac eventowy Galerii Rzeszów aż po brzegi.

- Nigdy nie zrozumiesz, że miłość może być wszystkim, póki nie zakochasz się tak, że oddałbyś wszystko za tę drugą osobę. Bo wszystko bez-niej, jest niczym. Autor. - ostatnio przeze mnie przeczytany fragment tekstu sponsorowanego na Facebooku.

Wszystko wydaje się proste. Chcesz przepis na szczęście? To bierz, czytaj, zapisuj rady i działaj. Za każdym razem mnóstwo ludzi czytających poradniki, szuka odpowiedzi na różne, potrzebne im pytania, aby zmienić swoje życie raz, na zawsze. Najczęściej te wszystkie rady przepięknie brzmią na książkowych stronach, jednak mało skuteczne są w rzeczywistości. Błękitna księga, wykonana w minimalistycznym stylu, napisana przez dziennikarkę, Reginę Brett, pod tytułem "Bóg nigdy nie mruga", może zmienić nie tylko życie, ale przede wszystkim sposób myślenia.

Cenzura w radiu ma bogatą historię i budzi sporo kontrowersji. Pięćdziesiąt lat temu zakazywanie utworów przez dużych nadawców — nawet przez BBC — oznaczało dla piosenki całkowitą eliminację z list przebojów. Obecnie, dzięki opcji pobierania utworów, stacje radiowe nie mają takiej możliwości. Nawet jeśli piosenka jest zabroniona we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych na świecie, nadal możesz ją znaleźć w Internecie. Przedstawiamy kultowe utwory, które zostały zakazane przez media.

26 października, z przerwą po siedmiu latach, na ekrany wyszła nowa część filmu "Piła: Dziedzictwo ". Tym razem twórcami są bracia Peter i Michael Spierig. Ale bez obaw, to nadal jest horror filozoficzny.

Opadają już ostatnie liście, na ulicach jest zimno, a w duszy spokój. Rozpoczęła się prawdziwa jesień. Nie tylko gorąca herbata pomoże Ci rozgrzać się w te chłodne dni, ale również melodyjny jazz. Już 12 listopada, w Rzeszowie, startuje 6-sta edycja "Rzeszów Jazz Festiwal". W ramach wydarzenia, do 25 listopada odbędzie się dziesięć koncertów w ośmiu różnych miejscach w mieście.

Trudno sobie wyobrazić świat, w którym nie ma książek. Jesteśmy do nich przyzwyczajeni od dziecka, one otwierały przed nami niesamowite tajemnice życia i dawały wskazówki w trudnych chwilach.

Organizatorzy Open'er Festival poinformowali, że pierwszym headlinerem kolejnej edycji została grupa – Gorillaz. Zespół istnieje od dwudziestu lat, zadebiutował w 2001 roku albumem o tej samej nazwie, który rozpowszechnił się w nakładzie przewyższającym 7 milionów egzemplarzy.

Tydzień powoli się kończy. Jeżeli nie wiesz jak spędzić te ostatnie dni, polecamy parę wydarzeń, które odbędą się w ten weekend w Rzeszowie.

Jedni uważają, że dawane jako prezent przynoszą pecha i łzy. Dla Francuzek stały się nieodzownym elementem garderoby. Czy dla współczesnych kobiet perły wciąż mają znaczenie?