Już niedługo kolejna odsłona cyklu 18:18 Spotkania ze Sztuką. W najbliższą środę, 22 listopada, o godzinie 18:18, w IQ Club będziemy mieli okazję poznać intrygujące malarstwo wielkoformatowe, monodram inspirowany twórczością Józefa Szajny oraz obrazy współtworzące spektakl. 

Kamil Bednarek, znany polski wokalista zagra na tegorocznym Kongresie 590 odbywającym się w dniach 16-17 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego - G2A Arena. Dla uczestników Kongresu - wstęp bezpłatny.

fot. http://ewaewart.com

AuTORytetem studentów dziennikarstwa w 11. Plebiscycie MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie została Ewa Ewart. Reportażystka statuetkę odbierze 2 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Halloween już za nami, lecz nie trzeba mieć kostiumu wampira, żeby wziąć udział w 5. edycji Wampiriady. Weź ze sobą dokument tożsamości i dobre samopoczucie, oddaj krew i pomóż innym.

Ponad tysiąc Rzeszowian uczciło rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w V PKO Biegu Niepodległości na 10 km.

Co ma biały rumak do boliwijskich zatargów terytorialnych? Ilu górom w Andach przypisywało się 7000 metrów? I do kogo tak naprawdę należy Antarktyda? A także o sekretach Wyspy Wielkanocnej, pomniku Jana Pawła II w dzielnicy im. Związku Radzieckiego w Nikaragui, malutkiej miejscowości wypełnionej II wojennymi jeepami w Kolumbii i o "dzikim zachodzie" Ameryki Południowej, czyli Patagonii. O wszystkim tym będzie opowiadał Jacek Kwapiński podczas kolejnej odsłony cyklu Rzeszowskie Spotkania z Podróżami.

Szukasz pracy lub chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery zawodowej? To Twoja szansa. Już 14 listopada br. odbędzie się kolejna edycja rzeszowskich targów Absolwent Talent Days, których Partnerem Naukowym jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tym dniu Rzeszów stanie się centrum największego wydarzenia poświęconego rozwojowi kariery studentów i absolwentów w Polsce. Nie może Cię tam zabraknąć.

Już 1 listopada w całej Polsce ruszyła kolejna edycja akcji Czytaj PL. Co ciekawe, w tym roku wydarzenie objęło zasięg międzynarodowy, przyłączając do swojej inicjatywy 10 miast z zagranicy. Aby w Rzeszowie wziąć udział w bezpłatnym czytaniu, wystarczy przyjść do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, zeskanować odpowiedni kod QR i wypożyczyć za darmo e-booka. 

12 listopada w Rzeszowie odbędzie się spotkanie autorskie z amerykańską pisarką oraz dziennikarką - Reginą Brett. Autorka przyjechała do Polskich z okazji premiery jej najnowszej książki pod tytułem „Kochaj”. 

Interesujesz się literaturą?  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje już IV. edycję konkursu czytelniczego przeTwór Literacki. Co trzeba zrobić? Wystarczy, że wstrząśniesz słoikiem.