13-14 marca w podrzeszowskiej Jasionce odbyło się coroczne już XI Forum Europa-Ukraina. Tego roku zarejestrowanych było ponad 1000 gości z blisko 30 krajów. Podczas forum odbyło się około pięćdziesięciu paneli, podczas których prelegenci skupiali się na wydarzeniach związanych z integracją europejską, reformami na Ukrainie, polityce międzynarodowej, społeczeństwie, biznesie i gospodarce. Podczas Forum odbyły się także II Targi Wschodnie.

15 marca w ramach Przestrzeni Książki Ukraińskiej w Rzeszowie odbędzie się prezentacja projektu Ukrainer.

Wiersze, osobiste historie i atmosfera otwartości... Tak zapamiętamy kolejne spotkanie z okazji IV edycji konkursu Poetic@, które odbyło się 6 marca w Klubie IQ. Konkurs poetycki jest organizowany przez Koło Naukowe Nowe Media w ramach cyklu „Spotkania z kulturą Polski” przy wsparciu intro.media i Klubu IQ.

W dzisiejszych czasach bycie dziennikarzem nie ogranicza się tylko do siedzenia przed komputerem i wyszukiwania informacji on-line. Oczywiście Internet jest wielkim ułatwieniem, ale powinniśmy wyjść ze swoich smartfonów, ponieważ są one tylko tłem. 6 marca studentów Dziennikarstwa i komunikacji społecznej przekonywała o tym w WSIiZ Małgorzata Bujara, redaktor naczelna rzeszowskiego oddziału Gazety Wyborczej.

Szkoda życia na pracę, której nie lubisz. Odkryj tysiące możliwości - już 13 marca na Absolvent Talent Days - największych targach pracy, praktyk i staży, które odbędą się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Porozmawiaj z najlepszymi z 75 pracodawców i wybieraj spośród 750 ofert. Załap się na bezpłatne warsztaty i szkolenia. Pobierz bilet na wydarzenie: talentdays.pl. Ciesz się życiem w pracy i po pracy.

Każdy z nas może zrobić coś dobrego. Wystarczy przyjść 5 marca na parking Kina Helios, oddać krew i pomóc potrzebującym.

„O tańcu nie da się pisać (...) taniec trzeba tańczyć” – napisał Paulo Coelho w jednej ze swoich książek. Skoro tak, mamy przyjemność zaprosić Was na kursy tańca organizowane w uczelnianym klubie IQ.

Aktorzy, którzy nie znają tekstu, publiczność, która nie wie co się wydarzy. Zapowiada się wieczór pełen atrakcji, a to wszystko 21 lutego o godzinie 20:00 na scenie IQ Club przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Jak w ciągu ostatnich trzech lat, również w tym roku wiosnę rozpocznie już IV edycja konkursu poetyckiego Poetic@, którego organizatorami jest KN Nowe Media. Interesujesz się poezją i literaturą? Piszesz własne wiersze i chcesz się nimi podzielić? Masz zdolności pisarskie? Jeżeli tak, to ten konkurs jest dedykowany specjalnie dla Ciebie.