Newsy
Typografia

Większość młodzieży w wakacje odpoczywa, ale 40 ambitnych młodych osób z Podkarpacia myśląc poważnie o karierze zawodowej, postanowiła pracowicie spędzić czas w ramach 4-dniowych bezpłatnych warsztatów: "Zawód: Media Master" organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dwie tury

Udział w zajęciach ma na celu przygotować tegorocznych maturzystów do pracy w zawodzie dziennikarza i marketingowca w otoczeniu nowych mediów. Przewidziano dwa terminy warsztatów – pierwsza tura, która odbyła się w dniach 27-30 czerwca zakończyła się sukcesem. Z relacją z tego wydarzenia można się zapoznać na stronie WSIiZ: I edycja warsztatów Media Master. 17 lipca kolejna grupa młodych osób wzięła udział w przygotowanych zajęciach.

WSiZ stawia na praktyczne zajęcia

Osobom zainteresowanym nowoczesnym dziennikarstwem WSIiZ umożliwił praktyczne zapoznanie się z założeniami otwartego w ubiegłym roku kierunku studiów "Media cyfrowa i komunikacja wizerunkowa".

Zakres tematyczny warsztatów jest bardzo szeroki. Uczestnicy pod okiem doświadczonej kadry WSIiZ szkolą się z zakresu: Webwritingu i redagowania tekstów, Storytellingu, Warsztatu video oraz Warsztatu mikrofonowego z elementami dykcji.

Szczegółowy plan znajduje się na stronie: "Zawód Media Master".

Strzał w dziesiątkę

Już pierwszego dnia młodzi ludzie przekonali się, że udział w zajęciach to strzał w dziesiątkę.

– Warsztaty „Media Master” zainspirowały mnie do pogłębienia zainteresowań związanych z nowymi mediami. Dzięki praktycznym zajęciom obejmującym edycję tekstów, nagrywanie video oraz ćwiczenie dykcji mam możliwość sprawdzić i uzupełnić dotychczasową wiedzę, a także wyobrazić sobie jak będzie wyglądała moja przyszłość – studia oraz praca. Zajęcia we WSIiZ to również okazja do nawiązania interesujących znajomości – mówi jedna z uczestniczek warsztatu.

Będą kolejne edycje

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką warsztatów „Zawód: Media Master” WSIiZ zapowiada organizację kolejnych edycji. Szczegóły zostaną podane z końcem przyszłego roku szkolnego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS