16 listopada to dzień szczególny, bo hołduje wartości podstawowej, ale stale tracącej na sile. Tego dnia, rokrocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji - święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO.

Żyjemy w ciągłym ruchu, nie mamy na nic czasu. Z tym problemem boryka się chyba każdy. Cały czas powtarzamy magiczne słowa - zrobię to później. Czyli tak na prawdę kiedy? Wiadomo, czas to pieniądz i żeby ze wszystkim zdążyć potrzebny jest plan działania.

W rankingu ONZ World Happiness Resort, Dania posiada pierwsze miejsce wśród wszystkich państw według poziomu szczęścia jej obywateli. Tak wysoki poziom pozytywnego nastroju, w swojej książce "Hygge. Duńska sztuka szczęścia", ujawnia naukowiec i założyciela Instytutu badań nad szczęściem w Kopenhadze - Meika Wiking. Co dokładnie wchodzi w to nieznane dla innych państw zjawisko?

Najszybszy obiad? Zupa z torebki. Najszybsza kawa? Rozpuszczalna. Słowo “instant” (natychmiastowy) prześladuje nas każdego dnia. Spieszymy się, więc wybieramy to, na co nie musimy tracić czasu. Szybko, szybciej, najszybciej!

„Miłośnicy seriali zauważyli, że w tym roku plan telewizji jesiennej na pewno ich nie zaciekawi” - twierdzą autorzy wydania Business Insider. Właśnie to wydanie postanowiło przeanalizować projekty telewizyjne z nieco innej strony. Stworzyli anty ranking seriali na jesień 2017.

Większość z nas pamięta ten okres w dzieciństwie, gdy mama tłumaczyła nam, że nie można rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Beztroskie dzieciństwo już się skończyło, a my dalej unikamy komunikowania się z obcymi. Boimy się, z przerażeniem patrzymy na osobę, która do nas mówi i staramy się szybko ukryć. Stajemy się coraz bardziej nieśmiali.

Halloween przyszło do nas z USA. Mimo że nazywane jest świętem, to nie zostało zapisane w kalendarzu. W Polsce jest różnie przyjmowane. Jedni uważają je za świetną okazję do zabawy. Natomiast drudzy są zdania, że niestosownie jest je celebrować ze względu na naszą religię i tradycję. Od czego to zależy? Czy naprawdę jest to nieodpowiednie święto?

Internet jest jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem obecnych czasów – z jednej strony to kopalnia wiedzy, rozrywki i czego tylko się nam zamarzy,  z drugiej natomiast, okrutnym, rozpraszającym pożeraczem czasu.

Szaro- bure, rude, w łatki – nieistotne jakie, za to wszystkie milutkie i mruczące. Trwa akcja pt. „Rzeszowska Mapa Pomocy Felineuskom 2017”.

Rodzimy się, żyjemy, umieramy. Całe życie przebywamy w otoczeniu społeczeństwa, gdzie każdy uważa się za indywidualistę. Czy tak na prawdę jesteśmy unikatowi? Czy po prostu  jesteśmy kombinacją ludzkich cech? Odpowiedzi na te pytania podał amerykański psycholog William Marston, twórca teorii DISC.