Świat cały czas się rozwija. Powstają nowe wynalazki, przedmioty, czy teorie. W wyniku szumu informacyjnego jaki współcześnie powstaje ciężko jest nadążyć za nowinkami. Jednak jeszcze trudniej jest tworzyć własne, innowacyjne pomysły. Istnieje stereotyp, że kreatywność to bardzo rzadkie zjawisko, które dostępne jest tylko dla wyjątkowych ludzi. Czy jest tak naprawdę?

Kim jest „przyjaciel na chwilę”? Osobą, która jest z Tobą tylko jak jest Ci źle. Jednak gdy zaczyna Ci się układać, to pojawia się problem. Kłopoty mogą powstać w wyniku bardzo błahych rzeczy, np. o to, że masz nowych znajomych, lepszy kontakt z rodziną niż „przyjaciel na chwilę” ze swoją, czy po prostu spełniasz się zawodowo.

W USA słowem roku został termin, który jest nam wszystkim znany i nie powstał w XXI wieku, tylko wcześniej. Jego historia jest bardzo bogata w niezwykłe wydarzenia i już od wielu lat przyciąga uwagę tym, że przynosi istotne zmiany w społeczeństwie. Zainteresowanie tym terminem pojawiło się, kiedy na świecie intensywnie zaczęły odbywać się kobiece marsze, powstawać nowe tematyczne książki, programy telewizyjne, a na stronach portali pojawiały się wiadomości związane z seksualną przemocą. Jakie to słowo? 

Umysł człowieka to rzecz bardzo skomplikowana. Jego możliwości jeszcze nie zostały do końca zbadane. Każdy z nas chciałby być wyjątkowy, posiadać „super moce” i w ten sposób lepiej radzić sobie z trudnościami. Jednak istnieją inne sposoby na to jak zmierzyć się ze słabościami i pokonać blokady naszego mózgu.

Za oknem już zima, a to znaczy, że czarujący czas świąt już się rozpoczął. Miłe emocje, wspaniała atmosfera w otoczeniu najbliższych – to rzeczy z którymi kojarzy nam się ta pora. Co roku czekamy na Święta Bożego Narodzenia, kupujemy prezenty dla rodziny i bliskich, tworzymy świat niczym z bajki. Ale czy jesteśmy świadomi tej świątecznej bieganiny, kiedy wszyscy handlowcy działają na rzecz tego, żebyśmy wydawali coraz więcej pieniędzy? Czy zastanawialiśmy się ile wydajemy w tym przedświątecznym szaleństwie?

Czteroletnia Basia, słysząc narzekanie swojej mamy i ciotki na pogodę - że za zimno, na masło- że za drogie i na słabe przeceny w Black Friday, nazwała je ,,narzekaczkami”. Słowo to idealnie wpasowuje się w takie zachowanie. Jak ktoś „kwacze” to nas irytuje, bo permanentnie narzeka. Takie zjawisko staje się coraz bardziej powszechne i w każdym z nas żyje wewnętrzny "narzekacz".

Kanadyjski szpital SickKids już od roku tworzy niesamowite filmiki na swoim kanale YouTube. W jakim celu? Wszystko po to, aby pokazać niesamowitą odwagę dzieci, które na co dzień zmagają się z licznymi chorobami, a ich życie polega na ciągłych operacjach i rehabilitacjach. Dzięki tej inicjatywie szpital śle wsparcie dla wszystkich małych pacjentów.

A właściwie, to zostajemy. Zagraniczne wyjazdy i zwiedzanie odległych miejsc są już passé – teraz na topie jest bycie turystą w swoim rodzinnym mieście.

Co roku rosną nastroje feministyczne w całej Europie. Nie jest to przypadkowe zjawisko, ponieważ jednocześnie rośnie skala przemocy wobec kobiet. W Polsce 800 tys. rocznie pań pada ofiarą przemocy, 500 z nich to ofiary śmiertelne. Jaka jest przyczyna takiej sytuacji i co warto robić, aby temu zapobiec? – odpowiedzi szukamy na treningu Krav Magi.