Muzyki słuchamy wszędzie. W autobusie, kiedy jedziemy samochodem, podczas sprzątania lub nawet wtedy, gdy się uczymy. Towarzyszy nam od zawsze. Jaki ma na nas wpływ?

Spinner lub jak mówią w Stanach Zjednoczonych - "Fidget Spinner" - to zabawka antystresowa, która została wymyślona jeszcze w latach 90. w USA. Wielką popularność zdobyła jednak dopiero w 2017 roku, po czym dotarła do Europy. Twórcą tej zabawki jest amerykanka Catherine Hettinger.

Technologie idą do przodu i sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze. Dzisiaj normą są osoby rozmawiające przez smartfon. Prawie każdy wie kim jest Siri i jak można skończyć frazę "Okey, Google". Coraz częściej zwracamy się o pomoc do sztucznej inteligencji. Czy to oznacza, że powinniśmy dla niej opracować reguły zachowania? Etykę? W końcu... przepisy prawne?

Egzaminy, pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, praca, spotkania towarzyskie... Wiele osób, głównie młodych, bardzo źle reaguje stresem na sytuacje, które nie mogą ich w żaden sposób skrzywdzić. Często są to zwykłe, proste, codzienne czynności. Nawet na samą myśl o nich czują się nieprzyjemnie psychicznie jak i fizycznie. Widzisz w tym opisie siebie? To mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz to zwalczać!

Nadchodzi lato. Łąki i pola zielenią się i mienią od kolorowych pąków kwiatów. A czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, czy te pięknie pachnące i wyglądające kwiaty są jadalne? Czy nie dobrze byłoby po prostu zerwać pęczek i zjeść?

Żyjemy w świecie dynamicznych zmian. Staramy się dopasować do innych. Wygląd stał się priorytetem w wielu aspektach życia. Ludzie oceniają się wzajemnie przez pryzmat posiadanych rzeczy i szczupłych sylwetek. Coraz bardziej popularne stają się operacje plastyczne. Ingerujemy w swój organizm, by za wszelką cenę spodobać się społeczeństwu i nie odstawać od reszty.

Zabawy, wycieczki i przyjaciele – czy naprawdę nowoczesna młodzież jest taka beztroska? A może ma wizję swojej przyszłości? Niektórzy powiedzą, że w czasach szybkiego rozwoju świata i spóźnionego systemu edukacji trudno zaplanować swój sukces. Dlatego warto dowiedzieć się, jak rozwijają się studenci i czy w ogóle zajmują się samokształceniem.

Na przedmiocie Creative Writting moja grupa dostała na zadanie napisać tekst bez pomocy Internetu. Zastanawiając się jakie mogę zdobyć informacje bez podłączania się do sieci, zaczęłam myśleć o sieci jako takiej. Między innymi jak wpłynęła ona na komunikację ludzką. W Internecie dominują „płytkie” wzmianki, nic nie wnoszące do naszego życia.

Zadufani w sobie, leniwi, roszczeniowi, cały czas siedzieliby przed swoimi telefonami. Tak starsi postrzegają młodszych. Nowe pokolenie millenialsów, które wrzuca foty na fejsa, robi selfie i lansuje się kubkiem ze Starbucksa.

Dobiega końca kolejny rok akademicki, a to znaczy, że zbliża się sesja. W głowie zaczyna się chaos i pojawiają się tylko frazy: „Nie mam już siły... Kiedy koniec? Nie chce mi się niczego robić”. Dla wielu studentów jest to prawdziwe piekło uczenia się na pamięć ogromnej masy materiału w krótkim czasie. Czy jednak sesja musi być taka straszna?