Wariologia
Typografia

Spinner lub jak mówią w Stanach Zjednoczonych - "Fidget Spinner" - to zabawka antystresowa, która została wymyślona jeszcze w latach 90. w USA. Wielką popularność zdobyła jednak dopiero w 2017 roku, po czym dotarła do Europy. Twórcą tej zabawki jest amerykanka Catherine Hettinger.

Do czego służy?

Spinnery można wykorzystywać na różne sposoby. Do zabawy, do odstresowania się, do poprawienia koncentracji. Zabawka przyda się na pewno tym, którzy siedzą w biurze i mają monotonną pracę. Magazyn Forbs nazwał ten gadżet "Obowiązkową zabawką biurową 2017"

Spinner jest również dobrym narzędziem do ćwiczeń dłoni – rozwija zdolności motoryczne i zwiększa wrażliwość palców. Istnieją różne typy tych zabawek: pojedynczy spinner, potrójny spinner, poczwórny spinner, koło Spinner i egzotyczny spinner.

Jak to działa i w czym pomaga?

Gadżet nie wymaga zasilania. W każdym spinnerze w osi środkowej jest łożysko, które pozwala wprawić zabawkę w ruch obrotowy. Dzięki temu gadżetowi można pozbyć się niektórych złych nawyków, na przykład podgryzania ołówka czy stukania długopisem w stół.

Ten mały "wiatraczek" pozwala się zrelaksować i skoncentrować. Doskonale służy zarówno dorosłym, jak i dzieciom w różnym wieku (od 8. roku życia). Zabawka potrafi zahipnotyzować i dać przyjemność wizualną, która napełnia pozytywną energią.

Źródło zdjęcia: wikipedia

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS