Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy to święto klasy robotniczej, jest obchodzone od 1890 roku 1 maja. W Polsce zostało świętem państwowym od 1950 roku. W Europie jest to ustawowo dzień wolny od pracy w: Polsce, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Grafika! Jest to rocznica powstania Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów. Rada ta powstała 27 kwietnia w 1995 roku. Święto to dąży do uznania pracy grafików na całym świecie. Z tej okazji przygotowaliśmy grafikę z kilkoma ciekawostkami. Z okazji tego święta wszystkim grafikom życzymy dużo kreatywności, by nie dopadł art block oraz przypominamy o częstym zapisywaniu prac na wypadek awarii programu! 😊

Na świecie obchodzi się go nieprzerwanie od 1970 roku, a w naszym kraju od ponad 30 lat. Światowy Dzień Ziemi - W tym dniu na całym świecie odbywają się uroczystości, imprezy i spotkania, mające na celu promocję postaw proekologicznych. My przygotowaliśmy infografikę z kilkoma ciekawostkami.

Kochają ją niemal wszyscy. Nie tylko świetnie smakuje, ale poprawia humor, jest zdrowa i... odchudza! Polskie święto tego słodkiego przysmaku obchodzone jest 12 kwietnia. Zobaczcie jak wygląda proces tworzenia czekolady.

Każdego dnia do schronisk w całej Polsce trafiają porzucone czworonogi. Zostawione przez swoich właścicieli muszą toczyć walkę o przetrwanie. Dlatego niesiemy im pomoc w najróżniejszych formach: sterylizacja, adopcja. O tym problemie przypomina nam 4 kwietnia, który ogłoszono dniem zwierząt bezdomnych. Dowiedz się więcej na temat schronisk w Polsce.

Tłusty Czwartek to tradycja, która kojarzy nam się z pączkami z różnym nadzieniem czy faworkami zwanymi również chrustem w niektórych rejonach. Jak zatem obchodzą Tłusty Czwartek inne kraje? Odpowiedź w infografice.

14 lutego obchodzimy święto zakochanych, Walentynki. Tradycja ta w Polsce obchodzona jest od niedawna, przyszła do naszego kraju z zachodu w latach 90. Pary świętują je poprzez obdarowywanie się nawzajem prezentami lub romantyczne wyjścia czy wycieczki. Dzień po walentynkach niektórzy obchodzą dzień singla. Na poniższej infografice możecie przeczytać kilka ciekawostek o dniu Świętego Walentego.

Jeśli podejmowanie decyzji sprawia Ci duże trudności, a każdej nocy analizujesz wszystkie wydarzenia z ubiegłego dnia przez co masz trudności z zasypianiem, sprawdź czy zjawisko Overthinking nie dotyczy też Ciebie.

Spędzasz czas aktywnie? Stawiasz na zdrową, zbilansowaną dietę? Jeżeli nie to warto zastanowić się nad zmianą nawyków, ponieważ te prowadzą do nadwagi, a następnie do otyłości. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej to nie tylko brak dobrej sylwetki. Zobacz sam z jakimi konsekwencjami wiąże się ta niebezpieczna choroba naszych czasów.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus