Sidebar

logo wsiiz main

Kamil Ustrzyński

Koła Naukowe to nieodłączna część studenckiego życia. Zbierają one ludzi chcących rozwijać swoje zainteresowania i nawiązywać nowe znajomości. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania posiada obecnie prawie 30 kół, które skupiają się na różnego rodzaju dziedzinach. Wśród nich znajduje się jednak wiele kół, które wiążą się z grafiką zarówno tradycyjną jak i komputerową.

Światowy Dzień Mózgu obchodzony jest 22 lipca każdego roku i jest poświęcony promocji zdrowia tego najważniejszego organu oraz edukacji na temat jego znaczenia i funkcji. Celem tego jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zagadnień związanych z mózgiem, jak również profilaktyki i terapii chorób mózgu.

Międzynarodowy Dzień Szachów, ustanowiony na 20 lipca, obchodzimy, aby upamiętnić narodziny Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w 1924 roku. Jest to dzień, który świętują miłośnicy szachów na całym świecie, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Kolory towarzyszą nam na co dzień. Przy wyjściu na miasto, przy robieniu codziennych zakupów, budząc się rano, a nawet występują w naszych snach.

Od minionego roku w Polsce obowiązują nowe przepisy drogowe, które oficjalnie uznają hulajnogi elektryczne i urządzenia transportu osobistego (UTO) za nowe rodzaje pojazdów. Poruszanie się po drogach publicznych hulajnogą elektryczną jest już zatem ściśle uregulowane, ale niestety w dość skomplikowany sposób. Dzięki tej infografice dowiesz się, jakich zasad musisz przestrzegać, korzystając z hulajnogi elektrycznej.

DNA ma w dzisiejszym świecie wiele zastosowań, w tym w medycynie, przemyśle spożywczym, śledztwie kryminalnym, archeologii i naukach o środowisku. Poznanie struktury DNA umożliwiło rozwój nowych technologii i narzędzi do badania genetyki oraz lepsze zrozumienie chorób dziedzicznych. Światowy Dzień DNA to święto obchodzone 25 kwietnia, które ma na celu upamiętnienie tego odkrycia oraz uhonorowanie wkładu naukowców w badania nad genetyką i biologią molekularną. Dzień ten jest także doskonałą okazją do podkreślenia istoty badań w tych dziedzinach.

Julia Jurek

Mimo iż jako społeczeństwo stale się rozwijamy, pewne kwestie nadal poruszane są dość niechętnie. Jednym z takich tematów tabu jest problem bezdomności. Samo to słowo wciąż potrafi wywołać pewne obruszenie i negatywną reakcję, kiedy to powinno być dokładnie na odwrót. Celem zwrócenia uwagi na kwestię bezdomności oraz brak empatii, z jakim spotykają się dotknięci nią ludzie, ustanowiono Dzień Ludzi Bezdomnych. Obchodzone 14 kwietnia święto (pomimo że nieformalne) ma nam uświadomić, z czym zmagają się tacy ludzie oraz że przyczyną nie zawsze jest obranie w życiu "złej ścieżki".

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus