logo wsiiz main

Sylwia Knap

Lato dla studentów to czas wypoczynku, wspólnych wycieczek czy wylegiwania się na leżaku. Nie martwiąc się o kolokwia, egzaminy czy projekty, żyją beztrosko przez trzy miesiące. Niestety nie zawsze idzie to w parze z aktywnością fizyczną. Zapewne zadbanie o swoją sprawność większości kojarzy się z nudnymi lekcjami wychowania fizycznego lub nadmiernym wysiłkiem. Tymczasem ruch nie zawsze taki jest! Możecie przekonać się o tym, czytając rozmowę z Kamilem Walczykiem, założycielem szkoły tańca LEMON SALSA.

źródło: eSanok.pl

Odpoczynek od szkoły, urlop od pracy i oderwanie się od rutyny kusi możliwościami. Jedni wybierają góry, lasy i piesze wędrówki, inni preferują pobyt nad wodą. Czas beztroskiego i błogiego relaksu powoduje, że zapominamy o najważniejszym, czyli bezpieczeństwie. Zasad i wskazówek na temat uniknięcia zagrożeń jest mnóstwo. Najlepszym źródłem wiarygodnych informacji jest jednak rozmowa z ekspertem. Jedna ze studentek Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Sylwia Socha, zasięgnęła rad u Artura Szymańskiego – nauczyciela wychowania fizycznego i prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jakub Głogowski

Część ze studentów zapewne słyszała już o pierwszym studenckim browarze w Rzeszowie. UwaRzone to biznes stworzony przez członków Koła Naukowego „Browarników” na Uniwersytecie Rzeszowskim. Szczegóły powstawania piwa kraftowego oraz zakładania własnego przedsiębiorstwa zgodzili się przybliżyć nam Łukasz Niżnik oraz Natalia Stefańska

Nirvana, Amy Winehouse czy Pink Floyd na żywo? Tak, jest to możliwe dzięki tribute bandom, czyli profesjonalistom wcielającym się w role artystów o światowej sławie. - Zauważyłem, że coś faktycznie ich łączy z oryginalnymi zespołami; że ci artyści mają bardzo dobre relacje z tributami – opowiada Łukasz Droździel, dyrektor międzynarodowego festiwalu muzycznego Undercover Festival.

Sylwia Knap

W dzisiejszych czasach technologia i telekomunikacja odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Święto ustanowione na 17 maja niesie za sobą bardzo ważne przesłanie. Ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie narzędzi telekomunikacyjnych i ich roli w rozwoju społeczeństwa, a także zachęcanie do korzystania z nich w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

pixabay.com

Izabela Hasan – właścicielka Agencji Wirtualnych Asystentek Resultea, studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, żona i matka pięcioletniego dziecka. W swoim życiu ma do odegrania wiele ról, a każda z nich niesie ze sobą różne wyzwania. W trakcie wywiadu Iza podzieliła się swoimi doświadczeniami i opowiedziała o tym, jak radzi sobie z codziennymi trudnościami.

Konrad Kmiecik

Tegoroczne prezentacje uczestników WSIiZ ma talent dostarczyły jurorom wielu przeżyć. Swoimi odczuciami na temat studenckiego konkursu talentów, który odbył się 7 grudnia 2022 r. w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, podzieliła się z nami Dominika Kindrat, członkini jury. Na co dzień jest wokalistką, trenerką wokalną oraz właścicielką DKVS w Rzeszowie.

Paweł Januszkiewicz

Czy lubisz pomagać innym albo potrzebujesz pomocy w załatwieniu sprawy na uczelni? To koniecznie przeczytaj wywiad, który przeprowadziła Dorota Kwiczala z Przewodniczącą Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Karolina Zawiślak jest studentką na kierunku Zarządzanie Lotnictwem na ścieżkach anglojęzycznych i objęła swoją funkcję w maju 2022 r.

fot. Sebastian Mintus

Już 22 października 2022 r. Teatr Maska zaprosi na kolejny spektakl dla młodzieży i  dorosłych. „Blaski i cienie”, gdyż o nich mowa, wyreżyserowane zostały przez Przemysława Jaszczaka, dyrektora artystycznego „Maski”. Reżyser w rozmowie, którą przeprowadził Mateusz Ciurkot, ujawnia nam szczegóły dotyczące tej realizacji.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus