logo wsiiz main

W ramach akcji „Bezpieczny przejazd” organizowanej przez Polskie Linie Kolejowe chcemy poinformować studentów o tym, jak ważne jest zachowanie uwagi podczas przejazdów kolejowo-drogowych. Jak twierdzi PLK, wypadki w takich sytuacjach stanowią mniej niż jeden procent wszystkich kolizji, jednak mimo to zawsze należy zachować ostrożność.

Anna Zimny

Zaczynają się wysokie temperatury, słoneczne dni i sezon wakacyjny. Ludzie wyjeżdżają z miast, aby spędzić wolny czas na świeżym powietrzu na łonie przyrody. Jest to pora, aby spróbować różnego rodzaju aktywności oraz zadbać o kondycję. Należy jednak pamiętać, że wypoczynek niesie za sobą szereg zagrożeń – dla nas, jak i dla środowiska. Dlatego mamy dla was kilka porad o tym, jak możecie zatroszczyć się o swoje zdrowie, a przy okazji zadbać o matkę naturę.

Anna Zimny

Już niedługo studenci rozpoczną swoje wakacje. Wielu z nich na pewno będzie chciało poświęcić ten czas na odpoczynek. Natomiast pozostali zapewne wykorzystają tę możliwość, aby rozpocząć pracę tymczasową. Mnóstwo osób myśli o wakacyjnym zatrudnieniu, gdyż chce rozwijać się finansowo. Zanim jednak wybierzemy się do wakacyjnej pracy, to powinniśmy ułożyć sobie plan, który pozwoli na podjęcie jej w każdym miejscu. W tym artykule podpowiadamy, jak bezpiecznie podjąć zarobek w okresie letnim.

Anna Szymańska

Odpoczynek – jedni wolą spokój w domowym zaciszu, inni zaś preferują tłumy ludzi i zabawę do rana. Studenci nie mają pojęcia, ile ciekawych i atrakcyjnych miejsc mogą znaleźć w Rzeszowie i okolicach. W tym artykule znajdziesz kilka interesujących miejsc na wakacyjny cel.

Anna Zimny

Dokładnie 101 lat temu odkryto insulinę – lek, który dał nadzieję na życie i wyrównał szanse w walce z nieuleczalną i śmiertelną chorobą. Mowa tutaj o cukrzycy – przewlekłej chorobie spowodowanej zaburzeniami wydzielania insuliny. Co roku więc obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w dniu 27 czerwca. Powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Jego głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie do przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Z tej okazji warto przybliżyć kilka faktów oraz historie osób, które na co dzień zmagają się z tą chorobą.

Źródło: Pexels.com

Największy hip-hopowy festiwal w Rzeszowie? Oto DOPE FEST! Po raz pierwszy zagościł w Rzeszowie 17 i 18 czerwca, czyli tuż przez oficjalnym rozpoczęciem lata. To dwudniowe wydarzenie, zorganizowane na skwerze przy Millenium Hall, odbiło się echem w całym Rzeszowie. Zgromadziło setki ludzi, którzy przybyli na nie z chęcią dobrej zabawy oraz zobaczenia swoich ulubionych rapowych artystów.

Jakub Głogowski

Niesamowity klimat, szeroki wybór gier planszowych oraz satysfakcjonujące zniżki – wszystko to czekało na studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podczas Wieczoru Planszówek w Cybermachinie. Event odbył się 13.06.2022 r. i spotkał się z wielkim entuzjazmem. Samorząd Studencki WSIiZ doskonale wie, jak ważna jest wzajemna integracja. Właśnie dlatego zorganizował wydarzenie, które zaoferowało możliwość poznania się – a wszystko to w otoczeniu różnego rodzaju gier. O więcej szczegółów wypytaliśmy członków Samorządu, jak i uczestników.

Izabela Lenczowska

Z okazji 28 maja, czyli Międzynarodowego Dnia Burgera, chcielibyśmy przybliżyć wam historię tego dnia oraz najlepsze ciekawostki z nim związane. Wielu z was na pewno miało okazję już go skosztować. Dodatkowo zapytaliśmy studentów o ich ulubione miejsca z burgerami.

Anna Zimny

Jako ludzie lubimy się rozwijać i zdobywać doświadczenie. Skutkiem tego jest podejmowanie przez studentów, zwłaszcza zaocznych, pełnoetatowej pracy w firmach zewnętrznych. W dalszej części tekstu zostanie poruszona kwestia dotycząca sytuacji, w której student godzi te działania ze sobą.

Paweł Januszkiewicz

Zbliża się jeden z dłuższych weekendów! Z tej okazji zapytaliśmy studentów, w jaki sposób zamierzają spędzić te kilka dni. Wielu z nich zostaje po prostu w domu i cieszy się wolnym czasem np. podczas oglądania seriali. Inni organizują wyjazdy ze swoimi znajomymi, i to nawet do Dubaju!

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus