logo wsiiz main

Gabriela Selwa

Dołącz do “Maratonu Pisania Listów” - globalnego ruchu Amnesty International organizowanego na WSIiZ przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Humanus w dniach 4-8 grudnia!

Środowisko to jeden z najważniejszych aspektów życia człowieka. Właśnie na nim i wyzwaniach klimatycznych naszej planety skupiają się organizatorzy debaty– Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Koalicja Klimatyczna. Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia br. i weźmie w nim udział grono ekspertów, aktywistów, młodych ludzi, politycy, samorządowcy oraz przedstawiciele firm z sektora rolno-spożywczego.

Gabriela Selwa

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Tego dnia zwracamy szczególną uwagę na powszechny problem zakorzeniony w nierówności płci. Jakie są obszary i oblicza dyskryminacji? Jak możemy z nią walczyć i jak pomagać kobietom w potrzebie? 

Grafika: Katarzyna Dudzińska

W erze konsumpcjonizmu wydaje się to być niemożliwe. Zewsząd jesteśmy atakowani reklamami atrakcyjnych cenowo towarów. Spiralę kupowania nakręcają także social-media, proponując nam kolejne nowości. Czy można wyrwać się z sideł nadmiernych zakupów i być świadomym konsumentem?

Fot. Zielony WSIiZ

Początkiem roku akademickiego odbyła się premiera Zielonego Bloga WSIiZ. Jest to inicjatywa edukacyjno-popularyzatorska, autorstwa Prezydenta dr hab. Inż. Tadeusza Pomianka, prof. WSIiZ. Współtwórcami są zaproszeni Eksperci, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Sanocki Dom Kultury

Swój patriotyzm można ukazywać na wiele sposobów. Jednym z nich może być taniec lub śpiew, co idealnie zaprezentował nam Zespół Tańca Ludowego ,,SANOK” 11 listopada, obchodząc z przytupem swoje trzydziestolecie.

Reżyseria: Emma Tammi / źródło: https://www.nbcuniversal.com/article/nbcuniversal-presses-play-bringing-video-games-big-screen

Opuszczona pizzeria, roboty opętane przez duchy dzieci oraz niestabilny emocjonalnie stróż nocny. Brzmi jak coś co mogłoby być świetnym materiałem na horror. W rzeczywistości powstał z tego film na zasadzie „krytycy nienawidzą, a społeczność kocha”.
Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus