Sidebar

logo wsiiz main

Serdecznie zapraszamy na hackathon Art of Product Building, który odbędzie się 20 - 21 maja 2023 r. w głównym budynku WSIiZ w Klubie IQ! Wydarzenie to 24 godziny programowania połączonego z prezentacjami mentorów, którzy będą aktywnie podpowiadać uczestnikom, w jaki sposób lepiej podejść do rozwoju swoich projektów. 

Jakub Głogowski

W dniu 2 maja br. Rzeszowianie mieli szansę znaleźć rycerza (bez konia, niestety). W trakcie Rzeszowskiego Turnieju Rycerskiego "Blaski Średniowiecza", zorganizowanego przez Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, podziwiać można było pojedynki na miecze oraz zawody w łucznictwie, a nawet przymierzyć zbroję, w czym chętnych wspomagali rekonstruktorzy i kowalscy mistrzowie. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci: bezpieczna walka z rycerzem cieszyła się dość dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, a wśród rodziców — stanowisko katowskie i dyby. Szczęśliwców, którzy byli jednymi z pierwszych 400 uczestników, obdarowano pamiątkową okolicznościową monetą, którą sami mogli wybić.

Patrycja Głodek

Wśród studentów nigdy nie brakuje graczy. Wychodząc naprzeciw tej społeczności Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, we współpracy z Esport Arena, zorganizował turniej League of Legends. Przez ostatnie trzy tygodnie 16 drużyn rywalizowało ze sobą w celu wyłonienia dwóch najlepszych. W dniu 21 kwietnia odbył się finał rozgrywek na Esport Arena.

Organizator

Dzięki sprzyjającej pogodzie wielu z nas już jakiś czas temu oczyściło rowery z kurzu, ale formalności musi stać się zadość! Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w oficjalnym rajdzie rowerowym, organizowanym przez naszą uczelnię.

Rzeszowskie Piwnice są miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. Ze względu na swój charakter przyciągają również artystów.  To właśnie tam 18 kwietnia miał miejsce wernisaż plakatów Patrycji Longawy, których wspólnym mianownikiem jest kolor żółty. Zgromadzeni mogli podziwiać wybrane prace, porozmawiać z autorką i spróbować przygotowanego poczęstunku.

Gabriela Lonc

Przez najbliższe trzy dni miłośników teatru czeka niemała uczta. 14 kwietnia, równo o godzinie 15:00, nastąpiło uroczyste otwarcie „Afery” – Festiwalu Teatralnego, który trwał będzie do niedzieli. Podczas pierwszego dnia eventu na deskach sceny Sali Widowiskowej GOKiB w Krasnem znaleźli się Teatr AD REM z Warszawy, Filip Owczarek z Inowłodzi oraz Magdalena Budzyniak – reprezentantka Teatru Terminus A Quo z Nowej Soli. Spektaklem pozakonkursowym widzów uraczył również Teatr A’propos.

Jajka można jeść na wiele sposobów – w koszulkach, na twardo z majonezem lub na miękko z solą. Niezależnie od tego, ile i jakie jajka zjecie, pamiętajcie, żeby zjeść tyle, aby mieć siłę na kontynuacje semestru oraz spełnienie marzeń i przebrnięcie przez wszystkie wyzwania, jakie szykują dla Was najbliższe miesiące!

Konrad Kmiecik

Nowe Koło Naukowe Wideo rozpoczęło pracę nad bardzo rozbudowanym projektem. Utworzony zostanie zespół, który nagra teledysk do nowej piosenki Patrycji Nawojskiej – początkującej piosenkarki, studentki WSIiZ na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Czy pogoda stanowi wyznacznik zmian klimatycznych? Jakie czynniki wpływają na klimat? Co się dzieje z wodą? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie, oglądając najnowszy wykład z cyklu „Przybij piątkę nauce”.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus