Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

W ostatnim czasie na studenckiej arenie sportowej miejsce miało wiele wydarzeń, na których mogli zaistnieć aktywni fizycznie i utalentowani studenci. Ich ciężka praca i wysiłek wożony w treningi zostały nagrodzone w postaci tytułów, medali oraz pucharów. Unihokej oraz tenis to jedne z dziedzin, na których polu odnieśli sukces.

Studentki WSIiZ z kierunków kosmetologii i pielęgniarstwa zaprezentowały wyniki własnych badań na forum ogólnokrajowym. Dnia 9 maja 2022 r. odbyła się XIII. Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych pt. „Aktualne wyzwania w profilaktyce zdrowia” w Instytucie Zdrowia i Instytucie Medycznym Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Patronat Honorowy objęła Rektor PPUZ, dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Na konferencję zgłoszono 88 wystąpień (66 on-line, 22 na żywo) i 8 plakatów. Łącznie wygłoszono 96 referatów. Prezentacje wyników badań odbyły się w 8 sesjach tematycznych i w jednej sesji plakatowej.

Teatr Maska w Rzeszowie serdecznie zaprasza na 12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2022, który odbywać się będzie w dniach 14-18 maja br.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji to gośćINNOŚĆ, gdzie INNOŚĆ rozumiana jest jako odmienność, różnorodność, a gościnność jako szacunek i ciekawość drugiego człowieka. Przyjrzymy się emocjom, jakie budzi w nas nieznane.

Po długiej przerwie Noc Muzeów w Rzeszowie wraca w tradycyjnej formie. W ramach wydarzenia będzie można zwiedzać rzeszowskie muzea i instytucje kultury. W 2022 roku Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja. Nocne zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 19:00, a zakończy o północy.

Klub Tygodnika Powszechnego w Rzeszowie zaprasza na kolejne spotkanie tematyczne. Tytuł to: "Chcieć albo nie chcieć - oto jest pytanie. Dlaczego szczerze chęci bywają skazane na porażkę?".

Kosmetyki stanowią nieodłączny element naszej codzienności – czy to podczas mycia rąk, pielęgnacji skóry czy robienia makijażu. Jednak czy każdy produkt, jakiego używamy działa wedle naszych oczekiwań? A może zapewnienia producenta, to tylko chwyt marketingowy? Dnia 20 kwietnia mgr inż. Tomasz Bujak zaprezentował wykład, w którym przybliżył tematykę związaną z badaniami skuteczności działania i bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Materiał powstał w ramach projektu „Przybij piątkę nauce” organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jego celem jest inspiracja młodych ludzi i rozpowszechnianie naukowych metod poznawania rzeczywistości.

Izabela Lenczowska

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy składamy wam najlepsze życzenia. Dużo spokoju, sił i pozytywnego nastawienia, zwłaszcza w tym ciężkim i niespokojnym okresie. Rodzinnych spotkań przepełnionych radością oraz wyciszenia i odpoczynku od nauki.

Smacznego jajka! Życzy redakcja INTRO MEDIA

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus