Sidebar

"Przestań pytać o jedność - zacznij coś robić" - taką puentą, która padła z ust metropolity łódzkiego, zakończyło się inauguracyjne spotkanie nowego cyklu paneli dyskusyjnych "W labiryncie świata", które odbyło się 21 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej. „O problemach współczesnego chrześcijaństwa” rozmawiali  ks. abp Ryś wraz z Szymonem Hołownią. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania wraz z Klasztorem Ojców Dominikanów w Rzeszowie oraz z Fundacją Tygodnika Powszechnego.

Działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Akademickie Liceum Ogólnokształcące otrzymało Srebrną Odznakę Jakości w rankingu Perspektywy 2019. W klasyfikacji brano pod uwagę takie kryteria, jak sukcesy w olimpiadach czy maturę z przedmiotów obowiązkowych. Srebrna odznaka udowadnia, że ALO jest w czołówce najlepszych szkół średnich w całej Polsce.

Mieszko urodził się z ciężką wadą serca -  hipoplazją lewej komory. Początkowo lekarze nie dawali mu szans, rodzicom kazali przygotować się na najgorsze. Pomimo tego serce chłopca walczy do dzisiaj. Mieszko kończy w tym roku 3 latka, jednak potrzebuje naszej pomocy finansowej, aby kontynuować leczenie i żyć dalej.

Stolica województwa podkarpackiego kolejny raz zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na rzeszowskim rynku wystąpią m. in. Dżem i Izabela Trojanowska. W planie imprezy również pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej i udzielania pierwszej pomocy.

Nowy rok to nowe możliwości, również te kulturowe - związane z teatrem, muzyką, malarstwem i szeroko pojętą sztuką. Rzeszów w 2019 roku wita nas niesamowitą dawką wydarzeń, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto więc już teraz zaplanować sobie miesiąc, aby nie opuścić długo oczekiwanych koncertów, seansów lub projekcji.

14 grudnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się okręgowy etap V Olimpiady Wiedzy o Mediach. Spośród kilkudziesięciu uczniów podkarpackich liceów wyłoniono 10 najlepszych.

18 grudnia w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej odbył się Przegląd Prac Graficznych "Deadline". Na wystawie znalazły się najlepsze prace studentów WSIiZ z kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna z ostatnich trzech lat. Podczas wernisażu wręczono również nagrody specjalne w dwóch kategoriach: grafika oraz animacja, których laureatami zostali odpowiednio Mateusz Justkowski i Michał Zarzycki. Partnerem wydarzenia była firma Deloitte.

12 grudnia o 19:00 w klubie IQ zgasły światła i wszyscy zgromadzeni wsłuchali się piosenkę dr. Łukasza Błąda "WSIiZ In The Night", która rozpoczęła VI. finał "WSIiZ Ma Talent". Iluzjonista, tancerze, instrumentaliści, wokaliści i zespoły - wszyscy walczyli o tytuł Supertalentu WSIiZ. Konkurencja była duża, ale jurorzy w swej decyzji byli jednogłośni: zwycięzcami VI. edycji WSIiZ Ma Talent zostali Karolina Bzdyra i Krzysztof Demidowski.

pertutti bhelios bmediatory brzeszow stolica bspotkania z podrozami brzeszow b