Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

Już dzisiaj, 11 czerwca 2021r., odbędzie się XII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Nauka i pasja kluczem do sukcesu organizowana przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  W tym roku zostanie przeprowadzona w formule online za pośrednictwem platformy Cisco Webex. Uczestnicy będą wygłaszać referaty w ramach 6 paneli tematycznych, m.in. dziennikarstwa i nowych mediów. Tematy będą prezentowane zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Pandemia wymusiła na studentach i prowadzących poszukiwanie kreatywnych rozwiązań, nie tylko w kwestii nauki, ale przede wszystkim rozrywki i budowania wzajemnych relacji. Wynikiem takich poszukiwań jest nowa inicjatywa Klubu IQ, działającego przy naszej uczelni.

Materiały prasowe WSIiZ

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała dokładnie 25 lat temu. 8 marca 2021 roku to ważny dzień dla uczelni – nie tylko z powodu jubileuszu – ale też jako okazja do wspomnień i podsumowań. Minione ćwierć wieku to dla Uczelni i społeczności akademickiej czas sukcesów, ale także poważnych wyzwań.

Dlaczego w Wigilię na ukraińskim stole pojawiają się kieliszek wódki wraz z chlebem i solą? Czym są hołubci i uzwar? Co daje się na środek stołu zamiast sianka? Jakie są najbardziej popularne potrawy świąteczne? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedziało nam czworo studentów WSIiZ – Diana z Winnicy, Valeriia z Pryłuk oraz Anastasiia i Nikita z Charkowa.

Prawa człowieka są niezwykle ważne. Jako młodzi Europejczycy przywykliśmy do nich tak bardzo, że nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez możliwości edukacji, podjęcia pracy, wyrażania swoich poglądów czy ubierania się według upodobań. Musimy mieć jednak świadomość, że prawa człowieka zostały wywalczone i nie są czymś, co jest z góry dane każdemu z nas na całe życie. Niezwykle trafnym, lecz dramatycznym przykładem jest sytuacja Afganek, o której pisałam tutaj.

72 450 dzieci w Polsce jest objętych pieczą zastępczą. 16 655 z nich przebywa w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Dla nas to jedynie liczby. W praktyce oznacza to 16 655 skrzywdzonych i samotnych dzieci, które na Dzień Matki nie mają komu powiedzieć ‘’wszystkiego najlepszego, kocham cię”. Oznacza to kilkanaście tysięcy złamanych serc, które wyleczyć można jedynie miłością. Oznacza to kilkanaście tysięcy historii takich jak te.

Paweł Januszkiewicz

W dobie globalizacji coraz częściej obchodzimy święta, które nie są związane z naszą kulturą. Jest to oczywiście kwestia gustu i chyba to jest najlepsze - żyjemy w takich czasach, w których możemy wybrać, czy chcemy świętować Halloween, przebierając się za postacie z horrorów, czy może wolimy zapalić znicz na grobie bliskiej osoby, pogrążając się w nostalgii. Istnieje jednak święto, które w Polsce jest celebrowane od lat i nie ma swojego zagranicznego odpowiednika.

11 listopada obchodzimy w całym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Niestety, w tym roku, ze względu na panującą sytuacje pandemiczną, nie będzie ono hucznie obchodzone marszami w największych miastach Polski. Stowarzyszenie Marszu Niepodległości znalazło sprytną alternatywę – marsz zmotoryzowany. Ludzie w samochodach, na motocyklach będą jechać przez główne ulice Warszawy, by w ten bezpieczny sposób móc uczcić pamięć o wydarzeniach sprzed 102 lat!

Paweł Januszkiewicz

Listopad od pierwszych dni otula swą mistyczną aurą. Z wolna wszystko milknie, dzień uspokaja tętno. Drzewa skłaniają swe liście, ścieląc u stóp pejzaż żółci i czerwieni. W korowód płomiennych modlitw wplotą się cienie bliskich. Nie - blaknące, niknące w ogniu świec, lecz żywe kolorami wspomnień. Kiełkują w nas, rozkwitając każdego dnia.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb