Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

Czy praca funkcjonariuszy to błahostka? Jak przebiega patrolowanie zielonej granicy? Co i jak się przemyca? Kim są organizatorzy przerzutów? W jaki sposób zachowują się strażnicy, gdy na obrębie kraju pojawia się groźny przestępca? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce red. Anny Gorczycy pt. „Straż graniczna”. A już 1 lutego 2022 roku w IQ Klubie odbędzie się spotkanie autorskie, w trakcie, którego poznamy kulisy powstania tego tytułu.

A czy ty zastanawiałeś/aś się co by było gdyby nagle odłączono nas od Internetu? Jak byśmy funkcjonowali w czasach, w których niemal wszystko opiera się na podłączeniu do sieci? Grupa studentów i wykładowców z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego wzięła udział w eksperymencie polegającym na tygodniowej izolacji od świata cyfrowego. Wnioski z tego badania przedstawiła nam dr Barbara Przywara, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ zajmująca się naukowo socjologią Internetu. Wydarzenie zorganizowano 19 stycznia w ramach projektu “Przybij piątkę nauce”.

Zespół pracowników badawczo-dydaktycznych z WSIiZ wielkimi krokami zbliża się do końca realizacji projektu pt. „Kompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym”, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.  Partnerem projektu jest norweska uczelnia Norwegian University of Science and Technology w Trondheim.

Choć marketing internetowy może wydawać się tematem prostym do opanowania, to w rzeczywistości niesie on za sobą szeroki zakres kompetencji. O tym przekonali się studenci WSIiZ, którzy 11 stycznia 2022 r. przystąpili do egzaminu, który potwierdził ich wiedzę uzyskaną podczas serii szkoleń oferowanych w ramach certyfikatu DIMAQ. Egzamin został stworzony przez IAB Polska, który jest partnerem strategicznym WSIiZ. Współpracę koordynuje mgr Łukasz Bis i dr hab. Sławomir Gawroński.

Przeszłość zawitała do murów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 14 grudnia o godzinie 18 w IQ Club odbyło się spotkanie z autorką książki Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie - Grażyną Bochenek. Jak się okazuje, słynnego reżysera z Rzeszowem łączy o wiele więcej niż powszechnie sądzono.

Już 4 grudnia na rzeszowskim Rynku stanie Świąteczne Miasteczko. W tym roku jego program jest bardzo bogaty. Poza wizytą św. Mikołaja i Wigilią Miejską zaplanowano szereg innych atrakcji dla najmłodszych i dorosłych, między innymi warsztaty, kino plenerowe, pokaz rzeźbienia w lodzie czy laserowe show.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb