Sidebar

Fake news to przekleństwo naszych czasów. W morzu informacji coraz trudniej ocenić, które są wiarygodne. Mamy na to coraz mniej czasu, a najczęściej brakuje nam wiedzy i odruchu sprawdzania informacji, z których korzystamy.

Pojawił się już nowy numer Intro Magazynu. Tym razem prezentujemy specjalne wydanie Intro Magazynu Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie przy WSIiZ.

Najnowszy numer Intro Magazynu przeznaczony jest dla studentów pierwszego roku. Aby w tych pierwszych tygodniach ułatwić funkcjonowanie na uczelni, przedstawiamy pewne wskazówki, rady i instrukcje. Dowiecie się m.in. gdzie warto się angażować, w jakich projektach uczestniczyć oraz jakie czekają na Was możliwości zawodowe jeszcze w trakcie studiów. Tym razem wydanie publikujemy w języku angielskim. Zapraszamy do lektury!

Najnowszy numer Intro Magazynu przeznaczony jest dla studentów pierwszego roku. Aby w tych pierwszych tygodniach ułatwić funkcjonowanie na uczelni, przedstawiamy pewne wskazówki, rady i instrukcje. Dowiecie się m.in. gdzie warto się angażować, w jakich projektach uczestniczyć oraz jakie czekają na Was możliwości zawodowe jeszcze w trakcie studiów. Zapraszamy do lektury!

Już jest nowy numer Intro Magazynu! Tym razem najnowsze wydanie publikujemy w języku angielskim. Teksty tworzyli zagraniczni studenci WSIiZ i to właśnie im poświęcony jest nowy numer. Zapraszamy do lektury!

Syndrom sztokholmski to odczuwanie sympatii wobec sprawcy, solidaryzowanie się z nim. Zdarza się, że ofiary pomagają prześladowcom w osiągnięciu celów oraz pomagają w ucieczce przed policją. Syndrom ten nie objawia się tylko w przypadku uprowadzeń czy u zakładników, spotykamy się z nim również w rodzinach dotkniętych przemocą. Ofiara nie posiada jedynie złych wspomnień z oprawcą, dlatego też traci ogląd sytuacji i przestaje myśleć racjonalnie. Nie szuka pomocy i latami żyje pod jednym dachem z dręczycielem, ponieważ czuje się zastraszona i bezradna. Osoby z syndromem sztokholmskim da się wyleczyć z pomocą psychologa i psychiatry. Ważna jest również obecność rodziny i bliskich. Głównym zadaniem jest odzyskanie właściwej perspektywy ofiary i emocjonalne oddzielenie od sprawcy przemocy.

Czasami, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zastanawiamy się, co pomyślą o nas inni. Nasze życie, zachowanie przebiega pod dyktando opinii innych. Cały czas szukamy akceptacji, zapominając, że przede wszystkim musimy zaakceptować siebie. Działamy zgodnie z tym, co jest najlepsze dla innych. Strach kontroluje nasze działania, przez co tracimy kontrolę nad wszystkim, a najgorsze jest to, że tracimy kontrolę nad sobą.

Jestem Kobietą. Uwielbiam gdybać, zawsze znajdę jakieś „ale”, kocham rozkładać wszystko na części pierwsze i szukać drugiego dna, a w snuciu różnych scenariuszy, które powinny się zdarzyć, ale nie miały miejsca w rzeczywistości, nie mam sobie równych. Scenariuszy, w których zachowałabym się inaczej, zareagowała szybciej, odpowiedziała bardziej błyskotliwie, lepiej wyglądała. Im więcej myślę o tym, jak dużo lepiej by mogło być, ale nie jest, tym bardziej jestem na siebie wściekła – bo to wszystko to wyłącznie moja wina.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok