Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

Już jest nowy numer Intro Magazynu! W niniejszym wydaniu znajdziecie eseje uczniów biorących udział w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach, a także studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zapraszamy do lektury!

Pojawił się już nowy numer Intro Magazynu. Tym razem prezentujemy specjalne wydanie Intro Magazynu - Sztuka na uczelni. Zapraszamy do lektury!

Czy odkładając kolejną przeczytaną pozycję na półkę swojej biblioteczki, zastanawiasz się kim jest osoba, której nazwisko widnieje na okładce? Zauważamy chwytliwy tytuł, kolorową okładkę, interesującą fabułę, a autora pomijamy. Jednak pisarze to często barwne osobowości, posiadające ciekawy życiorys i intrygujący światopogląd. O pisarstwie, czytelnictwie i pracy tłumacza z Magdą Louis rozmawiała Sylwia Buksa.

Wydawałoby się, że wartości, jaką jest prawda, nic nie jest w stanie zagrozić. Ład społeczny, relacje międzyludzkie, badania naukowe – to całe uniwersum zawsze wspierało się na jej fundamencie. Obecnie coraz częściej słyszymy jednak, że żyjemy w czasach postprawdy. Na czym polega ten fenomen? Czy trzeba się przed nim bronić? Jeśli tak, to jak?

Jednym z sąsiadów Polski jest Czechosłowacja, hymnem Unii Europejskiej zrobiono „jakąś piosenkę o radości”, Podkarpacie znajdowało się pod zaborem ZSRR, obowiązująca w naszym kraju Konstytucja pochodzi z 1887 roku, a Prezydentem RP przed Andrzejem Dudą był „taki stary dziadek” - te i podobne „kwiatki” to wnioski z przeprowadzonej przez naszą redakcję sondy, dotyczącej rzeczywistości społeczno - politycznej. Z całym szacunkiem do Świętego Franciszka - przy „Kwiatkach Polaka” te franciszkańskie przypominać zaczynają co najwyżej chwasty.

Fake news to przekleństwo naszych czasów. W morzu informacji coraz trudniej ocenić, które są wiarygodne. Mamy na to coraz mniej czasu, a najczęściej brakuje nam wiedzy i odruchu sprawdzania informacji, z których korzystamy.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb