Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

dr Patrycja Longawa

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pracownicy Katedry Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zapraszają na finisaż wystawy „Landscape – city or nature”. W projekcie realizowanym przez dr Patrycję Longawę i mgr. Mikołaja Birka biorą udział studenci i wykładowcy z Polski i 5 zagranicznych uczelni – USA, Chin, Indonezji, Korei Południowej i Turcji. Finisaż odbędzie się 26 października o 18:00.

Tematem projektu pt. „Landscape – city or nature” jest szeroko rozumiany pejzaż – zarówno miejski, jak i na łonie natury. Na wystawie zobaczymy więc ilustracje miasta - zarówno gigantyczne drapacze chmur czy nowoczesne futurystyczne budynki jak z filmów SF, klasyczne kamienice lub blokowiska – oraz ilustracje natury - góry jeziora, lasy, łąki czy pola czy fantazyjne pejzaże z zaskakującą florą czy fauną, jak z innego świata czy alternatywnej rzeczywistości.

Uczestnicy stworzyli ilustracje w dwóch różnych stylach. Pierwszy to styl wektorowy – grafika wektorowa opierająca się na formach w całości płaskich bądź z delikatnymi fakturami czy cieniami na elementach wektorowych. Tą część opracowała dr Patrycja Longawa wraz ze studentami z koła Projektowania Graficznego Drugi Wymiar. Drugi styl: malarstwo cyfrowe – łączy w sobie tradycyjny warsztat malarski czy rysunkowy opierający się na plamach, liniach czy kreskach, uzyskanych poprzez narzędzia cyfrowe. Nad tą częścią pracował mgr Mikołaj Birek wraz ze studentami z Koła naukowego Sztuki i Malarstwa Cyfrowego. Oprócz studentów i pracowników z WSIiZ wyzwanie podjęli studenci i wykładowcy z 5 uczelni zagranicznych: Temple University (USA), Pradita University (Indonezja), Namseoul University (Korea Południowa), Shantou University (Chiny) i Onsekiz Mart University (Turcja).

Łącznie w CEM w Kielnarowej można oglądać prace 82 artystów – wykładowców i studentów. Kuratorzy zapowiadają, że w listopadzie wystawa będzie prezentowana w Indonezji wraz z projektem na logo Worldwide Graphic Designers w Dżakarcie.

Lanscape city or nature fot.G.GIEFERT1 min

Lanscape city or nature fot.G.GIEFERT2 min

Lanscape city or nature fot.G.GIEFERT3 min

Lanscape city or nature fot.G.GIEFERT4 min

Lanscape city or nature fot.G.GIEFERT5 min
fot. Gabriela Giefert

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb