Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

fot. Jakub Głogowski

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy wiedziałeś, że w niektórych krajach Boże Narodzenie obchodzi się 7 stycznia? Albo że w Etiopii jest obecnie rok 2014?

Takie ciekawostki mogli poznać uczestnicy Wigilii po Polsku (z ang. Christmas Party) w poniedziałek, 21 stycznia, w Klubie IQ zorganizowanej przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych. Podczas wydarzenia studenci z Polski, Kazachstanu, Ukrainy, Wietnamu, Gruzji, Etiopii, Turcji i Zimbabwe mogli zgłębić tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia w Polsce. Spotkanie było również okazją do poznania świątecznych obyczajów z innych, często bardzo odległych krajów, takich jak Gruzja czy Etiopia.

Zebranych studentów powitali: dr Sylwia Katarzyna Mazur – organizatorka wydarzenia, kierownik Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych, dr Izabela Cichocka - Prodziekan Kolegium Zarządzania ds. kierunku Zarządzanie i Ekonomia na ścieżkach anglojęzycznych, Magdalena Louis – Pełnomocnik Prezydenta ds. Rekrutacji Międzynarodowej i mgr Małgorzata Wejsis-Gołębiak – wykładowczyni WSIiZ z Katedry Nauk Społecznych.

IMG 5583 2 min

IMG 5600 2 min

Gospodarczym wydarzenia był Dmytro Shcherbak – pracownik Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych.

Na zmianę z prezentacjami przygotowanymi przez studentów (Aleksandra Janusz – o Świętach w Polsce; Archil Chikhradze – o Świętach w Gruzji; Dawit Netere  - o Świętach w Etiopii), goście mogli posłuchać świątecznych utworów wykonanych przez studentkę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej II stopnia – Yarynę Kysil.

IMG 5618 2 min

IMG 5654 2 min

IMG 5707 min

IMG 5688 min

Na koniec - najpyszniejsza część wydarzenia – poczęstunek. Obcokrajowcy mieli możliwość spróbować tradycyjnych polskich potraw wigilijnych: barszczu z uszkami, pierogów, gołąbków i makowca.

IMG 5803 min

IMG 5777 min

IMG 5775 min

fot. Jakub Głogowski

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus