Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Mgr Łukasz Bis otwierający konferencję / Fot. Jakub Głogowski

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
O marketingu, strategiach, AI, komunikacji, psychologii, wizerunku, ekologii i nie tylko… Coroczna konferencja zrzeszająca środowiska z różnych zakątków Polski właśnie dobiegła końca. Wydarzenie trwało od 13 do 15 września na terenie kampusu WSIiZ w Kielnarowej, a jej organizatorem był mgr Łukasz Bis. 

Podczas trzydniowych prelekcji odbyło się niemal 70 wystąpień, w tym panelów dyskusyjnych. Prezenterzy dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem czy też opracowanymi raportami. Przy czym część prelegentów uczestniczyło w wydarzeniu po raz kolejny. Głos zabrał także Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, który zaznaczył strategiczne znaczenie Bety dla miasta, co potwierdza jego obecność. Wszyscy uczestnicy konferencji mieli również okazję na dodatkową integrację podczas wieczornego afteru, na rzeszowskim rynku.

Czy rozwój Internetu jest taki straszny?

Jednym z głównych wątków tegorocznej Bety była oczywiście sztuczna inteligencja. Nawiązywano do niej zarazem w kontekście zmian, które już nam towarzyszą, jak i tych przed nami. Nawet w odniesieniu do naszego zdrowia psychicznego i jego wsparcia, o którym mówiła Katarzyna Leszczyńska-Bohdan w wystąpieniu Ej, Aj! A gdzie Twój Mental?.

Natomiast z innego punktu widzenia wobec AI odnieśli się Krzysztof Wojewodzic oraz Maciej Chrzanowski. Skupili się oni na narzędziach i rozwiązaniach, które pozwalają pracować efektywniej oraz sprawniej przy wprowadzeniu AI do codziennej pracy i nie tylko.

 2023 InternetBeta Dzien2 5Panel dyskusyjny dotyczący ekologii m.in. w miejscach pracy / fot. Jakub Głogowski

Freelancing - czy dla każdego?

Elastyczność, wolność, możliwość wyboru projektów lub udział w nich jako osoba z zewnątrz. Czy bycie freelancerem jest tak wygodne i proste jakby się mogło wydawać? Obraz pracy na „własnych zasadach” przedstawił Marek Gonsior w oparciu o badania, rozmowy z psychologami, specjalistami od HR czy też z osobami, które wróciły z freelancingu na etat. Co więcej, zapowiedział premierę książki Wyzwoleni. Czy freelancing jest dla Ciebie?, która odbędzie się 7 listopada 2023 roku.

2023 InternetBeta Dzien2 9W programie nie zabrakło przerwy na kawę czy też ciepłych posiłków z food trucków / fot. Jakub Głogowski

Przeczytaj także: Nowa inicjatywa filmowa „Północ-Południe – Spotkania Filmowe” w Rzeszowie!

Biznes oparty na własnym nazwisku

Swoją historią oraz drogą, która doprowadziła go do tu i teraz, podzielił się Kamil Kozieł. Opowiadał on o pierwszych wystąpieniach, samorozwoju, podejmowanym ryzyku oraz wartościach, które poznaje na swojej ścieżce zawodowej. Prelekcję kierował przede wszystkim do osób z małym lub jednoosobowym biznesem opartym na własnym nazwisku.

Przy czym przedstawił cztery rodzaje szczęścia, gdzie zwrócił szczególną uwagę na jego drugi typ - czyli ten tworzony przez nas samych, dzięki akceptacji i szukaniu odpowiednich momentów oraz środków. W rezultacie właśnie ono przynosi wymierne efekty w czasie.

2023 InternetBeta Dzien1 31„Praca na własnych zasadach - trudny przepis na sukces biznesu opartego na nazwisku” prelekcja Kamila Kozła / fot. Jakub Głogowski

Zresztą jak się okazuje większe zaufanie wobec firmy budowane jest poprzez wizerunek pracownika niż samą w sobie firmę. Możemy to dostrzec na przykładzie profili LinkedIn, o czym mówił prelegent Rafał Szymański.

Internet jako miejsce na szczęście

Z kolei o seciku, memach i przestrzeni w Internecie, która stara się być lepszym miejscem w gorsze dni, opowiadał Konrad Kozakiewicz, właściciel profilu Zespołu Myślenia Ironicznego na Instagramie i Facebooku. Jest to dla niego działalność czysto hobbystyczna i nigdy nie wiązał jej z biznesem. Zaczęła się ona 14 lat temu, a dziś ma łącznie ponad milion obserwujących.

Od samego początku planował stworzyć przestrzeń do dzielenia się radostkami i śmiesznymi rzeczami z życia codziennego. Przy czym warto mieć na uwadze, że nie zawsze mają one na celu być zabawne – jak wskazuje sam termin ironii. W związku z tym niektóre treści zdawać się mogą płytkie i pocieszne, jednak na dobrą sprawę niosą one ze sobą pewną myśl. Przez co Konrad traktuje to jako styl artystyczny, ponieważ pragnie w ten sposób wyrazić swój punkt widzenia.

2023 InternetBeta Dzien1 32Od lewej Adam Weber podczas Fireside chat z Konradem Kozakiewiczem - właścicielem profilu „Zespół Myślenia Ironicznego”/ fot. Jakub Głogowski

A to nie wszystko …

Program InternetBeta zawierał prelekcje m.in. o współpracy z influencerami, rozszerzonej rzeczywistości w marketingu, startupach, greenwashingu, strategiach PR-owych czy o prawdziwej mocy LinkedIn, który jest czymś znacznie więcej niż portalem do szukania pracy.

Poruszono także zagadnienie dotyczące wyznaczania cen, które w żadnym wypadku nie powinno być przypadkowe. W tym celu Krzysztof Szyszkiewicz omówił sposoby pricingu na podstawie badań i analityki.

Nie zabrakło także wątków nawiązujących do panującej dezinformacji. W ramach prelekcji Marek Poręba, Przewodniczący Rady Fundacji Oksymoron, przedstawił wyniki badań analiz oraz wpływ na zmianę opinii publicznej poprzez media społecznościowe i portale informacyjne, przy zastosowaniu różnych poziomów narracji.

Niespodzianka z okazji 15. edycji

Dodatkowo, prowadzący mgr Łukasz Bis przygotował niespodziankę, o której nikomu wcześniej nie wspominał. Były nią podziękowania kierowane do poszczególnych osób zaangażowanych w organizowanie i wspieranie Bety. Jednocześnie zwrócił się także do pozostałych, którzy dzielą się swoim małym wielkim wkładem w konferencję. Ponadto podziękował wszystkim biorącym udział w wydarzeniu, kierując do nich gromkie brawa.

2023 InternetBeta Dzien1 18Podziękowania były kierowane również do Miasta Rzeszów / fot. Jakub Głogowski

Na konferencji uczestnicy mogli znaleźć dla siebie inspirację, wsparcie, dodatkową wiedzę oraz też pomysł na nowe projekty. Niezależnie od branży, w której pracują - oraz czy należą do wieloosobowego zespołu, są leaderami, czy może jednak pracują na własny rachunek i nazwisko – program InternetBeta oferował szereg tematów, gdzie każdy mógł odnaleźć swoją działkę.

 

Przeczytaj także: Jak technologie przyszłości pomagają w nauce?

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus