Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Robert Janowski, prowadzący popularny teleturniej Jaka to melodia? w TVP1, już wkrótce zawita do Rzeszowa. 9 marca w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania spotka się z grupą ponad 200 uczniów z Podkarpacia. Podczas wizyty w Klubie Akademickim IQ będzie mówił o kreowaniu własnego wizerunku.

W spotkaniu wezmą udział uczniowie z tzw. klas patronackich wszystkich kierunków Uczelni .

- informuje dr Anna Martens, odpowiedzialna za koordynację wydarzenia

Są to klasy objęte przez WSIiZ elitarnym programem, skierowanym do najlepszych szkół w regionie

- wyjaśnia

Obecnie w jego ramach z uczelnią współpracuje 106 klas z 39 szkół ponadgimnazjalnych na Podkarpaciu. Spotkania i wykłady ze znanymi osobistościami oraz specjalistami z różnych branż to zaledwie część projektu, który obejmuje również warsztaty i lekcje dla uczniów w szkołach, a także liczne konkursy.

Marcowe spotkanie z uczniami otworzy cykl wydarzeń z udziałem znanego prezentera pod nazwą „Laboratorium wizerunku Roberta Janowskiego”. Dla najlepszych uczniów z klas patronackich WSIiZ zaplanowano specjalistyczne warsztaty w mniejszej grupie, zaś w cyklu certyfikowanych szkoleń z zakresu autopromocji i wizerunku medialnego weźmie udział 30 studentów uczelni. Kryterium przyjęć dla studentów stanowi przede wszystkim wysoka średnia ocen, uczniowie o miejsce na warsztatach powalczą przygotowując własny projekt wizerunkowy. – Nie chcemy zdradzać na razie szczegółów – mówi dr Martens. – Uczniowie i nauczyciele dowiedzą się wszystkiego podczas spotkania w Klubie Akademickim IQ – zapewnia organizatorka projektu. Udział we wszystkich spotkaniach i warsztatach, zarówno dla uczniów, jak i studentów, jest bezpłatny.

To nie pierwsza inicjatywa uczelni, do której zaproszono Roberta Janowskiego. Gościł on w WSIiZ już w listopadzie zeszłego roku, kiedy to przeprowadził warsztaty dla studentów z umiejętnego zachowania się przed kamerą. Zajęcia odbyły się w studiu telewizyjnym, z którego na co dzień korzystają studenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej. Od października tego roku dołączą do nich zapewne studenci nowego kierunku – Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa. Jest to nowość w ofercie WSIiZ, która już teraz dba o to, aby zapewnić przyszłą kadrę dla kierunku. Niewykluczone, że na stałe wejdzie w jej skład właśnie Robert Janowski.

Robert Janowski od blisko dwóch dekad prowadzi w TVP 1 teleturniej muzyczny pt. „Jaka to melodia?”, zaś od 2012 roku można go usłyszeć na antenie Radia Złote Przeboje w autorskiej audycji „Między nami wszystko gra”. Wcześniej prowadził program muzyczny w RMF FM. Jako aktor współpracował m.in. z Teatrem Buffo oraz Teatrem Dramatycznym, ma także na koncie kilka ról filmowych. Jako piosenkarz i kompozytor, nagrał kilka autorskich płyt. Jest laureatem 5 nagród Wiktora za osobowość telewizyjną, a także laureatem 4 Telekamer w plebiscycie Tele Tygodnia, w tym Złotej Telekamery. Jest także poetą – wydał 4 tomiki poezji.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus