Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje konferencję naukową pt. „Cyberprzestrzeń – zagrożenia i szanse w wychowaniu i edukacji”. Konferencja odbędzie się 29 listopada o godz. 9:30 w Klubie Akademickim IQ przy ul. Sucharskiego 2. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Tematyką konferencji jest edukacja medialna dzieci i młodzieży. Wykłady i panel dyskusyjny obejmą problemy agresji elektronicznej oraz skupią się na roli instytucji przeciwdziałających przemocy w sieci. 

Celem projektu, z którego sfinansowano konferencję, jest poprawa efektywności i doskonalsze planowanie polityki w dziedzinie edukacji medialnej. Projekt kierowany jest do pedagogów oraz dyrektorów i pracowników instytucji przeciwdziałających przemocy. Z wykładu skorzystać mogą również studenci, kierujący swoją karierę zawodową w kierunku edukacji i wychowania.

Dynamiczny rozwój technologii na przestrzeni ostatnich lat doprowadził do powstania cyberprzestrzeni. Jest to wirtualna przestrzeń, w której komunikują się ze sobą komputery i inne media cyfrowe. Doprowadziło to do powstania nowej formy przestrzeni społecznej, w której użytkownicy czują się anonimowo, co doprowadza do powstawania sporów, pełnych brutalnych wyzwisk. Psychologowie przekonują, że doprowadza to do spadku samooceny i drastycznego obniżenia dobrego samopoczucia. Agresja w wirtualnym świecie staje się przez to coraz większym zagrożeniem dla człowieka, zwłaszcza w młodym wieku.

Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Program konferencji

900x730 do newsa 2

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.