Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przybyła prawie setka studentów – naukowców. Powód dla którego dotarli aż do Kielnarowej jest wręcz oczywisty. 31 maja br. odbyła się XI edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauka i pasja kluczem do sukcesu. Innowacje w gospodarce”.

Podczas wydarzenia aż dziewięćdziesięciu ośmiu uczestników wygłosiło łącznie, solo bądź w grupach, dziewięćdziesiąt cztery referaty. Wystąpienia podzielone zostały na siedem tematycznych paneli, które obejmowały między innymi zagadnienia innowacyjnych rozwiązań w naukach medycznych, ekonomicznych, informatycznych czy turystycznych. Studenci prezentowali także swoje prace dotyczące zagadnień bezpieczeństwa, prawa, polityki, dziennikarstwa i nowych mediów. W panelu anglojęzycznym natomiast tematy nie koncentrowały się wokół jednej myśli - zaprezentowane zostały prace m.in na temat kolonizacji Marsa, relacji pomiędzy Unią Europejską a USA pod rządami Donalda Trumpa czy internetowych memów jako genu społecznego.

61801871 2516120215078581 2804586375540637696 o

Po tym, jak konferencję uroczyście otworzył Dziekan Wydziału Medycznego dr Krzysztof Szpara, który powitał wszystkich przybyłych i pogratulował decyzji wzięcia udziału w tym wydarzeniu, wykład otwarty wygłosił Karol Kibałko - animator koordynujący ProtoLab Podkarpackie Centrum Innowacji. Tematem jego wystąpienia było przekucie idei w działający produkt bądź rozwiązanie na przykładzie działań podejmowanych przez PCI. Gdy część oficjalna dobiegła końca, rozpocząć mogło się to, co połączyło wszystkich przybyłych - Nauka i Pasja.

61822668 2516115121745757 6314172348316516352 o

Do Kielnarowej przybyli studenci z całego kraju. Swoje referaty przedstawiali prelegenci między innymi z Warszawy (SGGW, Politechnika Warszawska), Krakowa (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Lublina (Politechnika Lubelska, UMCS w Lublinie), Tarnobrzega (PWSZ w Tarnobrzegu) czy Krosna (PWSZ w Krośnie). Nie mogło oczywiście zabraknąć także przedstawicieli rzeszowskich uczelni - Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz gospodarza konferencji - WSIiZ w Rzeszowie. W ramach każdego z paneli zostały wybrane najlepsze wystąpienia - laureaci otrzymali bon na zakupy do sieci sklepów EMPIK oraz upominki.

61909633 2516121751745094 7135812292259610624 o

Daria Pyziak, studentka I roku Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej na WSIiZ, która wygłosiła referat pt. "ABC obsługi grafika - o komunikacji grafik-klient z obu perspektyw" w ramach panelu Dziennikarstwo i Nowe Media, uważa, że konferencja była bardzo ciekawym i owocnym doświadczeniem.

Myślę, że "Nauka i Pasja" jest dobrym startem dla młodych osób, które mają zapał do nauki i nie czekają na gotowe rozwiązania. Wydarzenie skupiło bardzo dużo ciekawych osób, wygłoszono wiele rozmaitych prezentacji, które nie tylko uczyły, ale również inspirowały. Dostaliśmy możliwość wystąpienia, nawiązania kontaktów, zdobycia pewnej wiedzy i umiejętności. To, z czego skorzystaliśmy, to nasze. Tak jak mówił Karol Kibałko w swoim wystąpieniu - warto z takich wydarzeń czerpać wiedzę garściami.

Organizatorem konferencji "Nauka i Pasja kluczem do sukcesu" już po raz jedenasty była Rada Kół Naukowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Celem inicjatorów wydarzeni była prezentacja dorobku naukowego młodych naukowców, integracja środowiska studenckiego i promowanie rozwoju naukowego. Głównym partnerem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Innowacji, partnerem technicznym - HugeTECH, a patronat honorowy objęła rzeszowska fundacja Talenty działająca na rzecz nauki i edukacji.

 

 

 

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.