Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Nikola Cich

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych to coroczne wydarzenie, które odbywa się 28 stycznia w celu zwiększenia świadomości na temat ochrony danych i prawa do prywatności. Dzień ten ma na celu przypomnienie osobom i organizacjom o znaczeniu ochrony danych osobowych oraz zachęcenie ich do podjęcia niezbędnych kroków w celu ich zabezpieczenia. W naszym artykule przybliżamy sposoby, jak możemy chronić nasze dane osobowe.

Nasza prywatność jest bardzo ważną kwestią, więc aby o nią dbać powinieneś podjąć szereg kroków, takich jak zastosowanie silnych i unikalnych haseł do wszystkich swoich kont. Unikaj używania tego samego hasła na wielu platformach. W miarę możliwości włączaj na swoich kontach uwierzytelnianie dwuskładnikowe, ponieważ stanowi to dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Uważaj na oszustwa typu phishing i nigdy nie klikaj linków, ani nie podawaj danych osobowych na podejrzanych stronach Internetowych lub w wiadomościach e-mail od nieznanych nadawców.

Co w tej kwestii mają do dodania studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie? Jak sami twierdzą:

Należy pamiętać o aktualizacji swojego oprogramowania i systemów operacyjnych, ponieważ często wpływa to na poprawę bezpieczeństwa. Nie zapominajmy o sprawdzeniu jakie informacje udostępniamy w Internecie, czy nie ma tam naszych wrażliwych danych

- dodaje do siebie Agnieszka, studentka kierunku Komunikacja cyfrowa.

Aby ochronić swoje dane zawsze staram się sprawdzać wszystko dokładnie dwa razy. Nie ufam firmom w internecie, wiec często przed kontaktem sprawdzam je w urzędowych wyszukiwarkach czy istnieją, czy maja siedzibę i opinie

– mówi Artur, student.

Pamiętaj, że ochrona Twoich danych osobowych w Internecie jest procesem ciągłym i ważne jest, abyś był na bieżąco informowany o najnowszych zagrożeniach i trendach w ochronie danych.

Kilka dodatkowych kroków, które możesz podjąć, aby chronić swoje osobiste dane online:

  1. Korzystaj z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) podczas łączenia się z Internetem, ponieważ zaszyfruje to twoje dane i pomoże chronić je przed wścibskimi oczami.
  2. Uważaj na to, z jakich aplikacji i usług korzystasz, i upewnij się, że przeczytasz warunki i politykę prywatności przed zainstalowaniem lub zapisaniem się na cokolwiek.
  3. Śledź swój raport kredytowy i sprawozdania finansowe i monitoruj, czy nie ma w nich żadnych nieautoryzowanych działań.
  4. Korzystaj z ustawień prywatności w mediach społecznościowych i innych platformach Internetowych, aby kontrolować, kto może zobaczyć twoje dane osobowe.
  5. Zwracaj uwagę na rodzaj danych przechowywanych w chmurze i stosuj silne szyfrowanie, aby chronić wrażliwe informacje.
  6. Edukuj się na temat zagrożeń i najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa danych.

Ważne jest, aby pamiętać, że ochrona osobistych danych online wymaga stałej czujności. Aktualizowanie oprogramowania i urządzeń, zachowanie ostrożności w zakresie informacji, które udostępniasz, a także świadomość najnowszych zagrożeń i trendów w zakresie ochrony danych. To prostsze niż myślisz, a zapewni to bezpieczeństwo dla twojej prywatności.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus