Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

14 grudnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się okręgowy etap V Olimpiady Wiedzy o Mediach. Spośród kilkudziesięciu uczniów podkarpackich liceów wyłoniono 10 najlepszych.

Laureaci olimpiady są wyłaniani w III etapach. Pierwszym z nich jest etap szkolny, kiedy to uczniowie pisząc esej, nagrywając film lub fotocast wypowiadają się na jeden z pięciu zagadnień zaproponowanych przez organizatorów. Najlepsi z nich są kwalifikowani do etapu okręgowego.

- Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 110 uczniów, a 52 z nich zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego. Tylko 10 osób z najlepszymi wynikami weźmie udział w finale – informuje Paulina Wnęk, Sekretarz Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ w Rzeszowie.

Etap centralny odbędzie się w marcu 2019 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Uczniowie liceów staną w walce o 10 indeksów, które dadzą im szansę podjęcia studiów na jednej z 48 polskich uczelni realizujących kierunki dziennikarskie.

Celem Olimpiady Wiedzy o Mediach jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. W kolejnej, V już edycji Olimpiady zorganizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczą o 48 indeksów na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach, o cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów (m.in: smartbooki, aparaty fotograficzne, zegarki) oraz o starze w redakcjach na terenie całego kraju. Nagrody otrzymają także trzy szkoły, z których najwięcej uczestników zakwalifikuje się do II etapu. Patronat nad Olimpiadą objęła Anna Zalewska - minister edukacji narodowej oraz Jarosław Gowin - minister nauki i szkolnictwa wyższego.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok