Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Skorzystaj ze specjalnych seansów filmowych w kinach Helios. Przez cały rok w każdy czwartek o godzinie 18:00 obejrzysz polskie filmy w dobrej cenie. Sprawdź repertuar i dokonaj rezerwacji!

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Dostępna cena biletów i popularyzacja polskiego kina są celami projektu.

Do projektu wybrane są tytuły docenione przez krytyków i widzów. W szóstej edycji zaprezentowane zostaną najlepsze kryminały, w tym nagrodzony srebrnymi lwami w Gdyni film „Jestem mordercą”, „Sługi boże” i „Prosta historia o morderstwie”. Mocnych wrażeń dostarczy „Pittbull. Nowe porządki” i „Czerwony kapitan” – polsko-czeska koprodukcja.

Ciekawie zapowiadają się również filmy eksperymentujących twórców – film „Słońce, to słońce mnie oślepiło”, nagradzany na światowych festiwalach „Wszystkie nieprzespane noce” czy poruszający społeczne tematy „Plac zabaw”. W tej edycji znalazły się też filmy historyczne.

Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier finansowych. Dzięki temu we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł.

kultura dostepna Repertuar 2017

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus