Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

VI edycja gry intelektualnej „Co? Gdzie? Kiedy?” już za nami. W tym roku aż 18 drużyn starało się znaleźć odpowiedzi na niebanalne pytania organizatorów. 29 listopada o godzinie 17:30 w Klubie IQ rozpoczęła się kolejna odsłona konkursu, którego organizatorami byli KN Nowe Media i KN Nowych Technologii Programistycznych.

Studenci rywalizowali w pięcioosobowych zespołach. Ich zadaniem było znalezienie odpowiedzi na bardzo różnorodne pytania. Potrzebowali do tego wiedzy wielodziedzinowej. Poruszano kwestie dotyczące świata, geografii, kultury, ale przydała się także spostrzegawczość. Na rozgrzewkę zaczęto od pytania, które dotyczyło peronu 9 i ¾, znanego wszystkim z serii o Harrym Potterze. Pozwoliło to studentom nie tylko poznać zasady gry, ale także poczuć się swobodniej. Wrogiem uczestników mógł okazać się zbyt szybko upływający czas. Zawodnicy na udzielenie odpowiedzi mieli tylko 60 sekund.

Jedną z trudniejszych zagadek okazało się pytanie rozpoczynające drugą rundę. Trzeba było odpowiedzieć, kto jest autorem logo znanych lizaków „Chupa Chups”.  - Zaskoczyło mnie to pytanie. Nigdy nie poświęciłam szczególnej uwagi temu znaczkowi. Nie pomyślałabym, że mógł go stworzyć Salvador Dali - skomentowała jedna z uczestniczek. Gdy prowadząca przeczytała: „Istnieję tylko dzięki światłu, ale znikam gdy światło na mnie pada.” po sali przebiegł szmer. Zewsząd dobiegało wypowiadane szeptem słowo „cień” - był to znak, że tym razem zawodników nie udało się zaskoczyć. Walka była naprawdę zacięta. Pierwotnie przygotowane 24 pytania nie wystarczyły do wyłonienia zwycięzców. Organizatorzy ogłosili dogrywkę, w której najlepsze drużyny musiały zmierzyć się z trzema kolejnymi zadaniami. Jury w składzie dr Marek Jaszuk, dr Łukasz Błąd, mgr Lidia Lejko oraz Mykola Voronin rzetelnie sprawdzało odpowiedzi finalistów, bowiem stawka była wysoka.

Doszło do nietypowej sytuacji, bo aż trzy drużyny zajęły ex aequo drugie miejsce. Walka o nie okazała się bardzo zacięta. Jury długo trzymało uczestników i publiczność w napięciu. Ostatecznie po burzliwych obradach zdecydowano się nagrodzić cztery zespoły. Konkurs wygrała Drużyna Urody i tym samym zgarnęła główną nagrodę, czyli 1000 zł zniżki na czesne, ufundowaną przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz atrakcyjne gadżety od firmy Deloitte.

Ponadto dzięki sponsorom takim jak: Pizzeria Farina oraz CityClimb Rzeszów nagrody otrzymali również laureaci miejsca drugiego oraz dwie grupy zajmujące miejsce trzecie.

Tegoroczna edycja „Co? Gdzie? Kiedy?” przyciągnęła wielu chętnych. Pytani o opinie studenci zgodnie twierdzili, że teleturniej to dla nich przede wszystkim dobra zabawa i przyjemnie spędzony czas. „Pierwszoroczniacy” chwalili nie tylko pomysł, ale i organizację.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

[GALERIA]

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.