Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

KreaTYwnie Zakręceni - logo akcji

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rusza kolejny projekt społeczny! Tym razem chodzi o inicjatywę KreaTYwnie Zakręceni, która postawiła sobie za cel zachęcenie dzieci i seniorów do aktywnego spędzania czasu. Sprawdź szczegóły tej akcji!

KreaTYwnie Zakręceni to inicjatywa stworzona przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Organizatorzy poprzez projekt chcą zachęcić do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. Celem akcji jest zaś pobudzenie kreatywności zarówno u dzieci w wieku wczesnoszkolnym jak również u osób w wieku emerytalnym. To właśnie dla nich KreaTYwnie Zakręceni będą organizować środowiskowe spotkania tematyczne w Domu Seniora (np. spotkanie z krzyżówką), w świetlicach szkolnych, w przedszkolach oraz w domach kultury.

— Zauważyliśmy, że obecnie dzieci edukowane są według powielanych schematów i procedur. Mamy świadomość, że poprzez nasz projekt możemy pomóc dzieciom w rozwijaniu ich naturalnej ekspresji, która niejednokrotnie jest pomijana. W ramach naszego projektu, aktywizując twórcze myślenie i kreatywność, uczymy i inspirujemy dzieci do działania rozwijając ich zdolności manualne — mówią organizatorzy akcji.

Zapytani zaś o osoby starsze stwierdzają:Obejmując naszym projektem osoby w wieku emerytalnym postanowiliśmy motywować ich do aktywności intelektualnej, poprzez organizowanie spotkań pobudzających ich kreatywność. Chcemy na nowo zaktywizować potencjał umysłowy np. organizując zajęcia z czasopismami i krzyżówkami w domach seniora.

Cała akcja odbywa się pod nadzorem mentorów z organizacji „Social Wolves” i firm: PZU, T-Mobile i Bank Zachodni WBK.

Intro.media zaś objęły patronat nad tą inicjatywą.

Wszyscy ci, którzy pracują z dziećmi albo z osobami starszymi i chcieliby skorzystać z tejże akcji, mogą swoje zgłoszenia przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: wsiz.rzeszow.pl

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus