Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 30 osób pojawiło się na pierwszym w historii WSIiZ Mate Radar, które odbyło się 17 maja w Klubie Akademickim IQ. Wydarzenie było niepowtarzalną okazją do nawiązania nowych znajomości, nie tylko poznania osób z różnych kierunków, ale i z różnych krajów. Inspiracją dla eventu był Speeddating, jednak uczestnicy zamiast szukać drugich połówek, szukali znajomych.

 

Pomysłodawcami wydarzenia byli Magda Radzimowska oraz Kuba Głogowski, studenci III roku grafiki komputerowej w WSIiZ i członkowie Samorządu Studenckiego. - Głównym celem tej inicjatywy było dostarczenie studentom możliwości poznania się – przez pandemię wielu nie miało okazji poznać ludzi ze swojego roku, nie mówiąc o uczelni – mówi Dominika z samorządu studenckiego.

Osoby zapisane do udziału w Mate Radarze zostały podzielone na trzy grupy językowe Uczestnicy siadali naprzeciwko siebie i rozmawiali na dowolne tematy. Mieli na to 5 minut, po tym czasie, prowadzące dawały znać, że czas minął, a jedna z osób siedzących przy stoliku zmieniała miejsce.

Dla uczestników organizator – czyli Samorząd Studencki WSIiZ - przygotował  bar z napojami bezalkoholowymi oraz pizzę. Co prawda, po przekąsce połowa uczestników zniknęła, jednak nie popsuło to zabawy, która trwała do 20:30. Niektórzy faktycznie nawiązali nowe znajomości. – Wzięłam udział w wydarzeniu, ponieważ chciałam porozmawiać z ludźmi spoza mojego otoczenia, a jestem nieśmiała w nawiązywaniu znajomości – mówi Edyta, również z grafiki komputerowej. - Wydarzenie pozwoliło mi poznać nowe osoby i poćwiczyć mój angielski. Fajne było to, że poza własnymi tematami mieliśmy wyświetlane pytania pomocnicze, które mogliśmy poruszyć z rozmówcami, kiedy nic nam nie przychodziło do głowy – dodaje studentka.

Zhanbolat jest studentem trzeciego roku aviation management - rozmawiał głównie po angielsku – „Zobaczyłem informację na mailu. Mate Radar brzmiał interesująco. Był to niezwykły sposób na poznanie nowych ludzi. Plus uwielbiam ludzi i jedzenie. Ja i mój nowo poznany kolega, podzieliliśmy się kontami na Instagramie. Dziękuję za zorganizowanie tak miłego miejsca do rozmowy i możliwości poznania nowych znajomych  – mówi student z Kazachstanu.

Fot.Paweł Januszkiewicz

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus