Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

8 kwietnia, w stolicy Podkarpacia nowy sezon biegowy zostanie otworzony 11-stym Półmaratonem Rzeszowskim. Organizatorzy zaplanowali start, metę oraz biuro zawodów przy al. Kopisto, obok Centrum Handlowego Millenium Hall. Trasę jak i regulamin zawodów można prześledzić na stronach jednego z organizatorów, stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Połmaraton wystartuje o godz. 10:00, a limit zawodników wynosi 1600. Równolegle z półmaratonem odbędzie się 4 PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska, w której trasa półmaratonu zostanie podzielona na 4 odcinki (5 km, 5 km, 6 km, 5 km). Limit na ten bieg wynosi 80 zespołów po 4 osoby każdy.

Podczas 11. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego organizatorzy zapraszają również do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Zuzi i Michała. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem “biegnę dla Zuzi i Michała”.

Kartki-identyfikatory akcji “biegnę dla Zuzi i Michała” będzie można odbierać w dniu biegu w biurze zawodów. Zawodnicy posiadający kartki-identyfikatory akcji, którzy dotrą do mety zostaną przeliczeni, a Fundacja PKO BP na podstawie liczby zaangażowanych zawodników przekaże darowiznę dwójce dzieci.

Taka akcja może pomóc 7-letniej Zuzii, która urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową. Dziewczynka potrzebuje specjalnych ortez, na które zbierane są środki. Zuzia jest podopieczną Fundacji Słoneczko. Pomocy również potrzebuje 17-letni Michał, który choruje na nowotwór mózgu. W wyniku operacji powstały powikłania wymagające stałej rehabilitacji. Michał jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”.

Link do strony wydarzenia na Facebook:
https://www.facebook.com/events/309262006231838/

Rzeszów Biega

 

Informacja prasowa, red. Natalia Filimoniuk

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.