Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Gdyby żył, 11 lipca skończyłby 77 lat. Z okazji rocznicy urodzin słynnego trębacza, Tomasza Stańko, powstał unikalny projekt muzyczny. Pamięć o artyście zostanie uczczona, podczas koncertu, w dniach 11-12 lipca w Warszawie oraz Rzeszowie.

Toast urodzinowy dla Tomasza Stańki to dwudniowe wydarzenie, pomysłu Anny Stańko – córki i wieloletniej menedżerki trębacza. W organizację eventu włączył się Teatr Studio w Warszawie, noszący imię Stanisława Ignacego Witkiewicza – postaci bardzo bliskiej muzykowi, który lubił określać siebie, jako (powtarzając za Witkacym) „istnienie poszczególne”. Mieszkańcy Warszawy będą mogli celebrować urodziny Stańki 11 lipca na Placu Defilad, a rzeszowianie dzień później, czyli 12 lipca na scenie przy Fontannie Multimedialnej.

Podczas rzeszowskiego koncertu wstąpią Marcin Cichy i Igor Pudło, czyli jazzowy duet znany pod nazwą Skalpel. Zaprezentują oni nowy projekt inspirowany twórczością Tomasza Stańki. Amerykański trębacz, Wadada Leo Smith, zagra napisany specjalnie na tę okazję solowy recital. Nie zabraknie również członków nowojorskiego Tomasz Stańko Kwartet - wystąpią: David Virelles na fortepianie oraz Gerald Cleaver na perkusji z towarzyszeniem Sławomira Kurkiewicza na kontrabasie. Po koncercie odbędzie się jam session.

Tomasz Stańko zmarł niespełna rok temu. Był jednym z najpopularniejszych muzyków jazzowych, artystą nietuzinkowym i wolnym duchem. W swoje twórczości muzycznej przekraczał stylistyczne bariery i podziały. Miał okazję koncertować na najważniejszych scenach świata. Jego działalność była zauważana i licznie nagradzana. Rzeszowski koncert 12-go lipca o godzinie 19:30 to doskonała okazja do miło spędzonego wieczoru dla wszystkich sympatyków jazzu i kompozytora Stańki.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.