Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Choć marketing internetowy może wydawać się tematem prostym do opanowania, to w rzeczywistości niesie on za sobą szeroki zakres kompetencji. O tym przekonali się studenci WSIiZ, którzy 11 stycznia 2022 r. przystąpili do egzaminu, który potwierdził ich wiedzę uzyskaną podczas serii szkoleń oferowanych w ramach certyfikatu DIMAQ. Egzamin został stworzony przez IAB Polska, który jest partnerem strategicznym WSIiZ. Współpracę koordynuje mgr Łukasz Bis i dr hab. Sławomir Gawroński.

 DIMAQ to międzynarodowy standard kwalifikacji digital marketing, który istnieje od 2015 roku. Definiuje niezbędny poziom wiedzy i zdolności specjalistów z obszaru marketingu cyfrowego oraz pozwala na jego porównywanie i ewaluację. Certyfikat skierowany jest do osób zainteresowanych rozwojem osobistym w branży marketingowej.

Jakie są wrażenia studentów? Zadaliśmy im to pytanie po zakończonej certyfikacji. „Wiedziałem, że sobie poradzę, ponieważ mam styczność z marketingiem już od dłuższego czasu, ale mimo wszystko stres był odczuwalny” – tak opisał swoje przeżycia Kuba. „Egzamin  zaliczyłem  i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Myślę że wpłynie to znacząco na moją przyszłość na rynku pracy” – tymi słowami opisał swoje wrażenia Damian. Dla innych zaś sam wynik egzaminu był dość zaskakujący, na szczęście w pozytywny sposób. Na pytanie o wrażenia i rezultat, Anastasiia odpowiada tak: „Wczoraj nie zdałam próbnego egzaminu, ale dzisiejszy już zdałam, czyli jest to dla mnie przyjemne zaskoczenie”.

Czym dokładnie jest wspomniany wcześniej parter Strategiczny WSIiZ - IAB Polska?

Mgr Łukasz Bis powiedział  na ten temat kilka słów: „IAB Polska jest bardzo ważnym partnerem dla nas, jako uczelni: zrzesza podmioty branży Internetowej, dla których my właściwie kształcimy kadry. Współpracując, dostosowujemy programy kształceni, budując kompetencje wśród studentów, które są pożądane na rynku pracy. Zyskują na tym również nasi dydaktycy, którzy angażowani są w liczne projekty IAB Polska. W efekcie to my wyznaczamy trendy, które inne uczelnie wprowadzą dopiero za kilka lat.”

Studenci przed przystąpieniem do certyfikacji odbyli ponad 100 godzin szkoleń z 12 obszarów e-marketingu. Wykłady te odbywały się od września, aż do końca grudnia. Były odpowiednio rozmieszczone w czasie, a przyszli specjaliści marketingowi przez cały semestr mieli możliwość zaczerpnąć wiedzę od najlepszych ekspertów w branży.

Kursanci nauczyli się myśleć i planować  strategicznie. Dowiedzieli się nieco na temat analityki internetowej, mobile marketingu oraz zetknęli się z prawem w Internecie, a wiedzą z tego zakresu podzielił się Jacek Szostak. O Digital Marketingu, Video Advertisingu i Content Marketingu opowiedziała Monika Bartołd. Justyna Spytek pogłębiła wiedzę studentów z E-commerce i Programmatic, natomiast kolejny specjalista – Artur Maciorowski, poprowadził serię  wykładów: Research Engine Marketing i E-mail Marketing. Jak wiadomo, w ostatnim czasie ogromnie rozwinęły się social media. Swoją wiedzą z tego zakresu podzieliła się Anna Robotycka.

Niewątpliwie uczestnictwo w wykładach jak i podejście do egzaminu i przede wszystkim pozytywny jego wynik niesie szereg korzyści dla pracownika jak i pracodawcy. Potwierdzenie posiadanych kwalifikacji w obszarze digital marketingu to istotny atut w kształtowaniu ścieżki rozwoju dla studentów.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus