logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozpoczynamy nowy cykl w Intro Media. Chcemy podzielić się z Wami książkami, które sami czytamy i uważamy je za godne polecenia. Nowe teksty pojawiać się będą w poniedziałki oraz piątki. Na pierwszy ogień tekst Katarzyny Ciąpały. Zapraszamy do lektury!

Czy myślenie może być magią? Czy może pomóc w prowadzeniu biznesu i relacjach między ludźmi? Na to pytanie odpowiada książka „Magia myślenia na wielką skalę” Davida Schwartza.

K CiąpałaNie wszyscy lubią książki podejmujące wątek motywacji do działania wśród ludzi. Niemniej „Magia myślenia na wielką skalę” to jedna z niewielu książek, która opiera się przede wszystkim na kwestii relacji międzyludzkich i nie jest konkretnym poradnikiem na temat szukania w życiu motywacji. W świetny sposób pokazuje, jak ważny jest szacunek do podwładnych oraz skupienie się na samym sobie,a także umiejętność dostrzegania własnych błędów. Ponadto autor podaje wiele przykładów sytuacji wziętych z życia, dzięki temu łatwiej uświadomić sobie co powinniśmy robić, a czego unikać w kwestii zarządzania.

„Wielcy ludzie monopolizują słuchanie, mali ludzie monopolizują mówienie”. Te słowa Schwartza pokazują, że każdy, kto chce osiągnąć sukces, musi umieć przede wszystkim słuchać, analizować i wyciągać wnioski. Ta książka nie jest dla osób, które nie potrafią słuchać.

Ta książka nie jest dla osób, które nie mają w sobie cech przywódczych, jednak może warto ją przeczytać z czystej ciekawości. Ta książka nie jest dla osób, które nie potrafią doceniać drugiej osoby i szanować cudzej pracy. „Ćwicz bycie taką osobą, którą lubią inni”. Ta książka nie jest dla osób, które nie lubią nawiązywać relacji z innymi lub są konfliktowe. Ta książka nie jest dla osób, które nie chcą w przyszłości założyć własnego biznesu lub pracować na stanowisku menadżerskim.

„Psychologiczna dieta Johna w weekendy wygląda mniej więcej tak. Jeden wieczór spędza z uważnie wybranymi, ciekawymi znajomymi. Drugiego wieczoru wychodzi do kina lub udziela się społecznie”. Ta książka nie jest dla osób, które nie potrafią znaleźć odpowiednich dla siebie osób, które nie będą działać na nich destrukcyjnie, wywoływać konfliktów, a będą inspiracją. Ta książka nie jest dla osób, które nie lubią spędzania czasu w kreatywny i stymulujący sposób. Ta książka nie jest dla osób, które nie potrafią doceniać innych. Ta książka nie jest dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na robienie kariery. Ta książka nie jest dla osób, które boją się podejmowania decyzji i ryzyka.

Pozostaje ją więc polecić wszystkim innym - tym, którzy pragną osiągnąć sukces!

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus