logo wsiiz main

POLECAMY

Grafika: Sylwia Knap

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Dzień Babci i Dziadka to wydarzenie obchodzone ku pamięci naszych najbliższych. Święto, celebrowane praktycznie na całym świecie, jest wyrazem miłości i szacunku dla starszego pokolenia. Jednak jak ciekawie można spędzić te dni ze swoimi dziadkami?

W Polsce Dzień Babci obchodzimy w dniu 21 stycznia, natomiast dzień później swoje święto mają dziadkowie. W ramach tych wydarzeń organizowane są przedstawienia dedykowane starszemu pokoleniu. Jednak to nie wszystko, chcąc naprawdę sprawić komuś przyjemność, powinniśmy podejść do każdego indywidualnie i poznać jego potrzeby. Poniższe propozycje to tylko sugestie dotyczące spędzenia wolnego czasu, które mogą stać się dla Was niecodzienną inspiracją do znalezienia własnego przepisu na wymarzony dzień ze swoimi dziadkami.

Coś dla lubiących spędzanie czasu w spokoju

* Quiz Rodzinnypomysł wiąże się ze zorganizowaniem zabawy polegającej na odpowiadaniu na wcześniej wymyślone pytania. To doskonały sposób na świętowanie w gronie najbliższej rodziny, jak i znajomych dziadków. Do podliczania punktów za odpowiedzi w quizie można użyć platformy Kahoot.

* Stworzenie rodzinnego drzewa genealogicznegoświetny sposób na odkrycie własnego rodowodu, jak i okazja do wspólnej pracy twórczej.

* Kursy, warsztaty, szkoleniaidealne do rozwijania nowo odkrytej pasji.

* Kolacja dla dwojgasamodzielnie przygotowany posiłek lub zaproszenie do restauracji.

* Wyjście do teatru, filharmonii lub operymożna połączyć z powyższą propozycją.

* Zaproszenie na relaksacyjny masaż lub day spazabiegi regenerują ciało, rozciągają mięśnie i uelastyczniają stawy, jednak przede wszystkim pozwalają nabrać energii i wigoru. Najbezpieczniejszą opcją dla osób, które nieczęsto korzystają ze SPA jest masaż relaksacyjny lub indonezyjski.

* Gry planszowe przy herbaciewarto wybrać tytuły bliskie zainteresowaniom solenizantów.

* Wspólny seans filmowy – zebranie najlepszych produkcji z lat 60. Lub 70. z pewnością okażą się wspólnym wehikułem czasu z dziadkami.

* Zakup hitów polskiej sceny muzycznej lat 60. – i wspólne odsłuchanie. Taka podróż w czasie może być wspaniała okazją do poznania historii z czasów młodości.

Coś dla miłośników aktywności z nutką szaleństwa

* Loty widokowe – okazja do podziwiania i fotografowania widoków oglądanych z wnętrza samolotu.

* Rejs statkiem – jako prezent podarować bon, a wycieczkę wspólnie zaplanować na cieplejsze sezony. Można wybrać żeglugę po Zatoce Gdańskiej, jak i zwiedzanie pięknych miast z pokładu jachtu. W tym przypadku warto zdecydować się na podróż po Odrze (Wrocław), Wiśle (Warszawa)  lub rejs Motławą (Gdańsk). 

* Lot szybowcem i motolotnią – Zarówno lot szybowcem, jak i motolotnią pozwolą dostarczyć sporej dawki adrenaliny.

* Motoryzacyjne eventy – dla miłośników motoryzacji najlepszym wyborem będzie przejażdżka po torze wyścigowym sportowym autem.

Popularne

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus