logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Poszukujesz dla siebie kierunku drugiego stopnia? A może ktoś z Twoich znajomych właśnie pisze licencjat lub inżynierkę i myśli o kontynuowaniu swojej edukacji? Niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad tym, czy studia II stopnia są dla Ciebie, czy może chcesz poznać tajniki Digital Marketingu, koniecznie sprawdź, czym jest ten kierunek i dlaczego to właśnie WSIiZ jest najlepszym wyborem na przedłużenie swojej ścieżki edukacyjnej.

 Digital marketing to dziedzina marketingu, która wykorzystuje narzędzia cyfrowe i internetowe w celu promowania produktów, usług lub marek. Obejmuje różnorodne działania, w tym tworzenie reklam w Internecie; np. kampanie w Google Ads, na portalach społecznościowych, w sieciach reklamowych czy w aplikacjach mobilnych. W skład Digital Marketingu wchodzi także content marketing, czyli tworzenie wartościowych treści (np. artykułów, filmów, grafik) celem przyciągnięcia i zainteresowania klientów oraz budowania wizerunku marki.

Kolejnym ważnym obszarem Digital Marketingu jest e-mail marketing, który polega na wysyłaniu spersonalizowanych wiadomości e-mailowych do potencjalnych klientów. Są one zazwyczaj skierowane do osób, które zarejestrowały się na stronie internetowej lub dokonały zakupu produktów, lub usług.

Marketing w mediach społecznościowych to obecnie bardzo popularny dział w Digital Marketingu. W ramach tej strategii firmy rozszerzają swoją grupę docelową, poszukując potencjalnych klientów na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter. Mogą tam publikować treści, promować swoje produkty i usługi oraz komunikować się z klientami.

SEO (Search Engine Optimization) to następne niezbędne narzędzie, pozwalające na optymalizację strony internetowej pod kątem wyszukiwarek. Dzięki temu pojawia się ona wyżej w wynikach wyszukiwania, co potęguje jej zasięg i zwiększa możliwość na dotarcie do przyszłych konsumentów.
Digital Marketing to dziedzina stale rozwijająca się, dlatego ważne jest, aby firmy były na bieżąco z najnowszymi trendami i narzędziami, które pozwalają na efektywne promowanie produktów i usług w Internecie.

Wszystkie z wymienionych (i wiele więcej!) obszarów Digital Marketingu, przyszli studenci będą mieli okazję poznać w nowej formule, trawającej tylko 3 semestry. WSIiZ to uczelnia, która przywiązuje wagę do praktycznej formy zajęć – zadaniem uczelni jest nie tylko uczenie studentów, ale również ich nauczenie. W związku z tym, zajęcia, jakie znajdą się w sylabusie tego kierunku, również będą rzeczowe — zarządzanie projektem marketingowym, prawo Internetu, video advertising i wiele więcej. Nie zabraknie ani teorii, ani przygotowującej do przyszłej pracy w marketingu internetowym praktyki. Oprócz zajęć kierunkowych prowadzone będą także wykłady i ćwiczenia, przygotowujące każdego studenta do egzaminu DIMAQ Digital Marketing Basic, który, obok dyplomu, będzie potwierdzeniem wiedzy zdobytej podczas całego toku nauczania. Dokument ten wiąże się z uzyskaniem dostępu do unikalnej bazy wiedzy oraz daje możliwość udziału w darmowych eventach dedykowanych dla osób, które ten egzamin zdały. Jest on świetnie rozpoznawalny na rynku i w wielu sytuacjach może być tak zwanym „asem w rękawie”. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedynym centrum egzaminacyjnym, oprócz głównej siedzimy Zarządu Związku Pracodawców Branży Internetowej (Internet Advertising Bureau, IAB), które legalnie może przeprowadzać egzaminy i przygotowywać studentów do przyszłego zawodu.

Wielu specjalistów twierdzi, że marketing jest przyszłością. Odchodząc od tradycyjnych form reklamowych, Digital Marketing otwiera drzwi do kariery w marketingu internetowym, który jest bardzo pożądany w dzisiejszych czasach. Wystarczy tylko spojrzeć, ile przedsiębiorstw reklamuje swoje usługi w Internecie. Pracy w tym zawodzie nie brakuje, a wręcz przeciwnie — wciąż poszukiwani są specjaliści SEO, copywriterzy czy profesjonaliści, zajmujący się reklamami na Facebooku i Instagramie.


Jakie jest Twoje zdanie na temat Digital Marketingu i nowego kierunku? Jeśli w Twojej głowie pojawiają się wątpliwości, bądź pytania, to zachęcamy do sprawdzenia oficjalnej strony Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus