Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Amerykańska pisarka oraz dziennikarka, Regina Brett, była gościem specjalnym rzeszowskiej galerii, z okazji prezentacji nowej książki pod tytułem “Kochaj”. Jej praca została wyróżniona przez licznych czytelników, którzy wypełnili plac eventowy Galerii Rzeszów aż po brzegi.

- W Ameryce ludzie albo kochają, albo nie znoszą. To jest dobra metafora życia, można go traktować jako chwast, albo jako kwiat. I ta książka jest o tym, co zrobić, aby życie było jako kwiat, - podkreśliła autorka.
Książki Reginy Brett: „Bóg nigdy nie mruga”, „Jesteś cudem” oraz „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” uznawane są za najlepsze w każdym zakątku świata. Przetłumaczono je na ponad 25 języków. Jednak, jak twierdzi autorka w Polsce są najpopularniejsze.
- Pisałam książkę “Kochaj” z myślą o polakach, bo dostaję od Was, moich czytelników, mnóstwo wiadomości. I tak naprawdę wiele z was pyta: Jak znaleźć miłość? Więc właśnie napisałam o tym książkę, jak kochać siebie, swoje życie i wszystkich którzy w nim są.

Jak kochać siebie?
Nie zawsze możemy pokochać siebie, wydaje się to dla nas trudne, albo może nawet dziwne. Jednak jest to pierwszy, najbardziej śmiały krok do szczęśliwego życia. Nawet jeżeli chcemy pokochać siebie oraz jesteśmy w stanie zrobić ten postęp, to nie wiemy, od czego powinniśmy zacząć. Regina Brett podpowiedziała jak prawidłowo zrobić pierwszy krok do samoakceptacji.
- Długi czas nie czułam miłości sama do siebie i przyciągałam mężczyzn, którzy też mnie nie kochali. Po wielu nieudanych związkach oraz po latach terapii, wreszcie zrozumiałam, jak pokochać samą siebie. Może dzięki tej książce zaoszczędzicie pieniądze na terapię - z uśmiechem powiedziała autorka.
- Pierwszy sposób, to każdego dnia spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie do odbicia kocham Cię. Nieważne ile masz kilogramów, ile masz lat, czy masz włosy czy nie. Kochaj siebie takim jakim jesteś - dodaje pisarka.

Jak pokochać swoje życie?
Wszystko zaczyna się od człowieka i tylko od nas zależy jak potoczy się nasz los. Czy będziemy zawsze złośliwi czy na odwrót, pełni miłości. Czy będziemy kochać siebie i swoje życie, czy nienawidzić ludzi i mówić o tym, jakie życie jest dla nas niesprawiedliwe. Regina Brett w swej nowej książce odpowiada na pytanie - co robić, aby polubić wybrane przez siebie ścieżki życia.
- Z tym jest trudno, bo nie zawsze nasze życie wygląda tak jakbyśmy tego chcieli. Jednak wierzę, że szczęście to jest wybór, to są decyzje, które podejmujemy każdego dnia, przez cały dzień - mówi Regina Brett.
Ja gram w taką grę, po prostu zadaje sobie pytanie - Regina czy chcesz być dzisiaj szczęśliwa? Oczywiście, że chcę być szczęśliwa, przecież każdy tego chce - podkreśla autorka książki. - Rzuca Cię chłopak. Czy nadal chcesz być szczęśliwa? Odpowiedź brzmi:TAK. Jednego dnia wyszłam z domu, podeszłam do samochodu i zobaczyłam, że gałąź, która spadła z drzewa, wgniotła dach w moim aucie. Popatrzyłam na to z uśmiechem i zapytałam siebie -  Regina nadal chcesz być szczęśliwa? I odpowiedziałam tak. - dodaje pisarka

Kochaj siebie, swoje życie i wszystkich wokół
Czasami nawet nie zastanawiamy się, co oznacza słowo "kochać". Ma ono ogólne znaczenie, bo żeby móc darować miłością innych, najpierw musimy akceptować sami siebie. Nie myślimy o tym, jaka długa i trudna jest to droga i co może naprawdę dać nam miłość na każdym etapie naszego życia.
- To było bardzo trudne. Paradoksalnie, ludzie, których najtrudniej pokochać, to rodzina. Mam pięcioro braci oraz pięć sióstr, czasami trudno mi kochać ich wszystkich. Oni to samo powiedzieliby o mnie. Jednak, dla mnie najtrudniejszymi osobami do pokochania byłam ja sama i moja mama, - dzieli się swoimi doświadczeniami autorka bestsellerów. - Niektórzy z nas mieli wspaniałe relacje w rodzinie, innym było trudno. Nigdy się nie czułam bardzo blisko z moją mamą,  no ale w rodzinie kiedy ma się jedenaścioro dzieci, to trudno z każdym czuć się blisko. Czasami bywałam złośliwa, ale kiedy dorosłam, to postawiłam sobie takie zadanie - kochać mamę bardziej, niż ona mnie. Myślę, że na tym polega trudność wyzwania miłości. - dodaje Regina.

- Dla mnie najważniejszą lekcją, w tej książce, jest lekcja numer jeden. To znaczy, że każdy rodzi się godny miłości -  każdy. Jeżeli nikt Wam tego nie mówi, to chcę Wam to powiedzieć ja. Kocham Was. - zakończyła autorka.

Regina Brett

Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć tutaj.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.