logo wsiiz main

POLECAMY

archiwum

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sesja egzaminacyjna to czas, który budzi wiele emocji wśród studentów, zwłaszcza tych z pierwszego roku. To moment, w którym po raz pierwszy muszą zmierzyć się z wymaganiami uczelni i udowodnić sobie oraz innym, że są w stanie sprostać wyzwaniom studiów. Jakie są więc wrażenia studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania po pierwszym roku ich sesji egzaminacyjnej?

Wielu z nich przyznaje, że był to dla nich bardzo trudny czas. Przede wszystkim ze względu na ilość materiału, który musieli opanować w krótkim czasie. Nierzadko spotykali się oni z sytuacją, w której musieli zdać egzaminy z kilku przedmiotów w ciągu kilku dni.

Pierwsza sesja była dla mnie dosyć trudna. Musiałam zorganizować sobie czas aby nauczyć się na każdy egzamin i zdać go z jak najlepszym wynikiem.

– mówi Patrycja, jedna ze studentek.

Podobne odczucia posiada Olga z Grafiki Komputerowej:

Sesja przebiegła całkiem dobrze. Staram się o stypendium rektora, więc chciałam uzyskać jak najlepsze wyniki. Zaskoczyła mnie lekko ilość materiału do przerobienia na egzaminy, pewnie gdyby nie to, że akurat miałam dużo wolnego czasu, to mogłabym nie nauczyć się wszystkiego.

Jednak pomimo trudności, wielu studentów pierwszego roku podkreśla, że pierwsza sesja egzaminacyjna była dla nich bardzo ważnym doświadczeniem. Dzięki niej mieli okazję przetestować swoje umiejętności i przygotowanie do nauki na studiach. Wielu z nich zrozumiało, że studia to nie tylko czas spędzony na wykładach i w bibliotece, ale także czas pracy własnej i samodyscypliny.

Krystian z kierunku Komunikacja cyfrowa ma nieco inne przeżycia. Sesja nie tylko pozwoliła mu sprawdzić swoje umiejętności, ale również bliżej zapoznał się z grupą:

Pierwsza sesja minęła szybko. Dzięki niej bardziej zintegrowałem się z moją grupą. Razem robiliśmy notatki. Egzaminy też przebiegały bardzo szybko, wykładowcy przedstawiali wszystkie warunki jasno i zrozumiale, a atmosfera podczas testów była bardzo przyjemna.

Podobnie uważa Karolina, która studiuje na tym samym kierunku:

Sesja minęła mi w ekspresowym tempie. Wykładowcy przeprowadzali egzaminy w przyjemnej i bezstresowej atmosferze. Podczas nauki zdobyłam nowe umiejętności i wiedzę, którą na pewno wykorzystam w przyszłości.

Niektórzy studenci pierwszego roku byli również pozytywnie zaskoczeni wynikami swoich egzaminów. Okazało się, że udało im się zdobyć bardzo dobre oceny, co zmotywowało ich do dalszej nauki, przez co podjęli nowe wyzwania na kolejny semestr. Inni z kolei mieli trudności z egzaminami, ale uważają, że to dobra lekcja na przyszłość. Wiedzą teraz, jakie błędy popełnili i czego jeszcze muszą się nauczyć.

Nie ukrywam, że pierwsza sesja egzaminacyjna była dla mnie bardzo trudna. Wszystko było nowe i nie wiedziałem, czego się spodziewać. Ale to też była dla mnie świetna lekcja, ponieważ teraz wiem, jak powinienem się przygotować do kolejnych egzaminów.

twierdzi Kuba.

Pierwsza sesja egzaminacyjna to czas wyzwań i trudności, ale także czas nauki i doświadczeń. To moment, w którym studenci mają szansę przetestować swoje umiejętności i przygotowanie do kształcenia się na uczelni. Bez wątpienia jest jednym z najważniejszych momentów w życiu studenckim i dla wielu jest to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu na studiach.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus