logo wsiiz main

POLECAMY

Sylwia Knap

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jest to dla studentów bardzo ważna kwestia. Po lżejszych i cięższych egzaminach każdy z nas marzy o chwili przerwy i wytchnienia. Niektórzy jadą w góry i szaleją na nartach, inni zostają w domu i spędzają czas z najbliższymi. Zapytaliśmy naszych kolegów i koleżanki z uczelni, jak oni spędzili swoją przerwę międzysemestralną.

 

Jedni poświęcili swoje wakacje pracy i zdobywaniu doświadczenia, inni odpoczywali i organizowali się do semestru letniego. Michał z Grafiki Komputerowej opowiedział nam nieco o swoim odpoczynku: „Przerwę międzysemestralną spędziłem głównie w domu, doszkalając się na temat grafiki, a zwłaszcza UI i UX. Odwiedziłem również stok narciarski, gdzie rozpocząłem naukę snowboardingu. Było to ekstra przeżycie. Mogę stwierdzić, że odpocząłem i z większym zapałem wracam na semestr letni.”

Zazwyczaj zdarza się, ze studenci zaoczni często pracują w tygodniu i podobnie spędzają swoje krótkie wakacje. Tak było w przypadku Aleksandra z kierunku Informatyka: „Swoją przerwę spędziłem w pracy. Jako student zaoczny i posiadający indywidualny tok nauczania praktycznie odczułem, że mamy przerwę.” – Wspomina. Jednak nie ma z tego powodu żadnych zmartwień, ponieważ wie, że spędził ją produktywnie: „Cieszę się, że mogłem poświęcić ten czas na zdobywanie doświadczenia w dziedzinie, którą naprawdę lubię.”

Klaudia z Grafiki Komputerowej spędziła swoją na praktykach. Uwielbia tworzyć i rozwijać się w tej dziedzinie: „Jako studentka trzeciego roku mam do zrobienia dużo godzin praktyk. Cieszę się, ze miałam czas na ich wyrobienie. Dzięki nim dużo się nauczyłam. Bardzo lubię swój kierunek wiec nie żałuję spędzenia tych krótkich wakacji w taki sposób.”

Podczas przerwy znaleźli się również tacy, którzy postanowili spędzić ją na odpoczynku: „Semestr był trudny, ucieszyłem się, gdy udało mi się zaliczyć wszystko w pierwszych terminach, dzięki czemu miałem dłuższa przerwę międzysemestralną. Poświeciłem ją na odpoczynek, co pozwoliło mi na powrót z większą energią na kolejny semestr.” – mówi Kuba z Grafiki Komputerowej.

Dla niektórych studentów semestr zimowy stanowił nie lada wyzwanie „Moja przerwa międzysemestralna minęła zbyt szybko. Gdy skończyły się zajęcia na uczelni w głowie miałem jedynie, aby odpocząć. Ten semestr był dosyć trudny.” – takie odczucia miał Artur z dziennego kierunku Programowanie. Jednak, jak sam dodał, owocnie zagospodarował swój wolny czas: „Wybrałem się z dziewczyną na wycieczkę po okolicznych restauracjach i barach, aby spróbować nowych potraw. Jestem fanem kosmosu, więc w nocy często obserwowałem gwiazdy i rozmyślałem o życiu. Jedno jest pewne – odpocząłem na tyle, aby móc starać się dalej o swoją przyszłość.”

Przerwa międzysemestralna minęła bardzo szybko. Dla jednych był to czas na odpoczynek, inni podczas niej pracowali i zdobywali doświadczenie, a także doskonalili umiejętności w dziedzinach, które naprawdę lubią. Niezależnie od sposobu jej spędzenia mamy nadzieję, że każdy z was jest zadowolony.

Jako zespół Intro.media życzymy wszystkim powodzenia w semestrze letnim!

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus