Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Opadają już ostatnie liście, na ulicach jest zimno, a w duszy spokój. Rozpoczęła się prawdziwa jesień. Nie tylko gorąca herbata pomoże Ci rozgrzać się w te chłodne dni, ale również melodyjny jazz. Już 12 listopada, w Rzeszowie, startuje 6-sta edycja "Rzeszów Jazz Festiwal". W ramach wydarzenia, do 25 listopada odbędzie się dziesięć koncertów w ośmiu różnych miejscach w mieście.

Wydarzenie "Rzeszów Jazz Festiwal" to tradycja, która nie zmienia się już od 2012 roku. Impreza została stworzona nie tylko dla miłośników muzyki jazzowej, ale też dla tych, którzy lubią i chcą spróbować nowego spektrum muzyki improwizowanej. Jest to świetna okazja, aby zapoznać się z twórczością najlepszych, jazzowych wykonawców.

Tego listopada wystąpią gwiazdy polskiej sceny jazzowej, m.in. Apostolis Anthymos, Marcin Wasilewski, Marek Napiórkowski czy Wojtek Mazolewski w dwóch koncertowych wcieleniach, ale też przedstawiciele młodszego pokolenia: Jazzpospolita, Mike Parker's Trio Theory czy Tubis Trio. Tradycyjnie koncerty odbywają się w różnych miejscach, które dobierane są do poszczególnych artystów. 

Z roku na rok wydarzenie organizowane jest na coraz większą skalę. Pojawiają się nowe miejsca koncertowe, gdzie muzyka jazzowa łączy się z innymi dziedzinami sztuki. Format festiwalu dopasowany jest do każdego miłośnika twórczości. Oprócz koncertów odbywają się warsztaty, wystawy, spotkania, a od IV edycji podczas koncertów malowany jest obraz inspirowany muzyką.

Więcej o szczegółach programu, cenach biletów i godzinach koncertów zapraszamy na stronę internetową: www.facebook.com

 

źródło ilustracji: unsplash.com

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.