logo wsiiz main

POLECAMY

Playstation

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
State of Play to program firmy Playstation transmitowany na platformie Twitch. Pierwszya tego cyklu odbyła się 31 stycznia 2024. Przedstawiono na niej następujące zapowiedzi.

 

Death Stranding 2

Druga odsłona „Symulatora kuriera” od Hideo Kojimy. Powrót postaci z pierwszej części oraz wstawki typu „Powiedz mi, że grę zrobił Kojima bez mówienia, że zrobił ją Kojima” to coś czego najbardziej oczekiwali fani tytułu. DS2 będzie dostępny wyłącznie na PlayStation 5 i zadebiutuje w 2025 roku.

1

Rise of the Ronin

Kolejny tytuł ekskluzywny, który pojawi się jeszcze w tym roku. Tym razem zostaniemy zabrani do XIX-wiecznej Japonii a dokładniej do okresu Bakumatsu (ostatnie lata ery Edo). Wcielając się w bezpańskiego wojownika będziemy przemierzać Kraj Kwitnącej Wiśni w momencie transformacji z tradycyjnego imperium w bardziej nowoczesne państwo. Premiera 22 marca 2024.

2

Silent Hill 2 Remake

Powrót do legendarnego Silent Hill zaserwowany od polskiego studia Bloober Team (Twórcy np. Layers of Fear czy Blair Witch). Ponownie zmierzymy się z groteskowymi potworami czyhającymi w tajemniczym mieście wiecznie spowitym mgłą. Premiera 2024.

3

Silent Hill: The Short Message

Darmowa historia z uniwersum Silent Hill, którą można pobrać już teraz z PlayStation Store. Poznamy w niej historię Anity, młodej kobiety przemierzającej mroczny apartamentowiec.

4

Unitl Dawn Remake

Nowa, opracowana na silniku Unreal Engine 5 wersja gry z 2015 roku. Ponownie odwiedzimy Blackwood Mountain i poznamy sekrety grupy nastolatków. Remake zaoferuje nam ulepszoną grafikę, dźwięk oraz nową kamerę z perspektywy trzeciej osoby. Dodatkowo odsłona ta otrzyma nową ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Marka Korvena. Gra trafi na PS5 i PC. Premiera 2024.

5

Dave The Diver

Ubiegło roczna przygodówka przedstawiająca historię Dave’a, płetwonurka, który poza oddawaniem się badaniu głębin oceanu prowadzi restaurację. Tym razem poznamy tą historię na Playstation 5. Dodatkiem do tej edycji będzie również oficjalna kolaboracja z uniwersum Godzilli. Premiera w maju 2024.

6

Dragon’s Dogma 2

Kontynuacja gry RPG z 2015 roku od studia Capcom. Po raz kolejny stoczymy pojedynki z ogromnymi bestiami oraz wykreujemy własnych pomocników czyli tak zwane Pionki, które będzie można „wypożyczać” innym graczom. Premiera 22 marca 2024.

7

Foamstars

Strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, w której gracze będą pojedynkować się za pomocą „broni”  strzelających pianą pozwalającą na różnego rodzaju movement oraz budowanie z niej konstrukcji. Premiera 2024.

8

Helldivers 2

Trzecioosobowy shooter stawiający na kooperację. Gracze zmierzą się w nim z hordami obcych form życia, które obrały za cel dom głównych bohaterów, Superziemię. Premiera 8 lutego 2024.

9

Judas

Gra autorstwa Kena Levine’a, który był odpowiedzialny między innymi za gry z serii Bioshock. Będzie to pierwszoosobowa strzelanka wzbogacona supermocami.

10

Legendary Tales

Gra z gatunku RPG zmierzająca na platformę PS VR2. Wcielimy się w niej w rolę wojownika przemierzającego lochy. Czeka nas walka z potworami i kolekcjonowanie łupów a wszystko to będzie możliwe w kooperacji. Najważniejszymi aspektami tej gry będą system walki oparty na fizyce, losowo generowane przedmioty czy możliwość stworzenia własnego stylu gry za pomocą drzewek umiejętności czy licznych rodzajów broni i magii.

11

Metro Awakening

Powrót do moskiewskiego metra w uniwersum wykreowanym przez pisarza Dmitrija Głuchowskiego. W tytuł ten zagramy na PS VR2 dzięki czemu będziemy mogli poczuć pełną immersję zniszczonego wojną atomową świata pełnego mutantów czy anomalii. Premiera 2024.

12

Sonic x Shadow Generations

Odświeżona wersja gry Sonic Generations. Po raz kolejny jako Sonic (a raczej dwóch Soniców) odwiedzimy różnego rodzaju krainy w perspektywach 3D oraz 2D. Dodatkowo twórcy zaoferują dodatkową kampanię fabularną, w której wcielimy się w jeża Shadowa.

13

Stellar Blade

Gra przygodowa zmierzająca na platformę Playstation 5. Zwiedzimy w niej zniszczone miasta opanowane przez potwory zwane NA:tives. Całość w formuje gier takich jak Devil May Cry, czyli dynamiczna walka stawiająca na tworzenie kombosów (kombinacje ciosów). Premiera 26 kwietnia 2024.

14

V Rising

Izometryczny survival RPG w świecie opanowanym przez wampiry. Bardzo dobre oceny produkcji na komputery osobiste sprawiły, że twórcy szybko postanowili stworzyć konsolową odsłonę.

15

Zenless Zone Zero

Darmowa gra Action RPG twórców gier takich jak Genshin Impact czyli stylistyka anime, efektowne walki i wiele innych elementów charakterystycznych dla gier tego typu. Premiera 2024.

16

Przeczytaj także: Rewia rzeszowskich pączusiów

Popularne

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus