logo wsiiz main

POLECAMY

Paulina Wodzień

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Studia to najpiękniejszy czas w życiu. Jednak świat studentów nie zaczyna się ani nie kończy na książkach. Więc kiedy w końcu znajdziesz czas na coś innego niż naukę, lub po prostu zechcesz się odstresować, to dobrze jest znać kilka wartych uwagi miejsc. Warto też poznać możliwe oferty promocyjne i ulgi na jakie mogą liczyć studenci.

 

Puby, bary i dyskoteki

Zacznijmy od klasycznego i ulubionego sposobu spędzania wolnego czasu jakim są imprezy w pubach oraz barach. Do większości tego typu miejsc wstęp jest wolny, jednak za jedzenie i napoje płaci się jak za zboże. Na niektóre z nich warto zwrócić większą uwagę z powodu fajnych ofert czy voucherów które zapewniają zniżki na drinki czy piwa podczas imprez okolicznościowych. Jednym z takich miejsc jest „Rzeszowska Pijalnia” w której za każdy szot zbiera się pieczątkę, dzięki czemu po uzbieraniu 10 stempli można wymienić kartonik na dwa darmowe szoty. Dodatkowo dwa razy w tygodniu jest tam organizowane karaoke. Innym ciekawym miejscem do odwiedzenia jest „Cybermachina”, która swoją tematyką i wystrojem przypadnie do gustu fanom gier. Rabaty na różnego rodzaju alkoholowe trunki w tym i innych pubach często znajdują się w „starterach studenckich” rozdawanych na początku roku, dzięki czemu można się naprawdę fajnie pobawić za relatywnie nieduże pieniądze.

Do wymienionych powyżej miejsc można wejść i bawić się za darmo, jednak jeśli ma się ochotę potańczyć, to znacznie lepszym wyborem będą dyskoteki. Największą popularnością w Rzeszowie cieszy się „Bajka” i „Pod palmą”. Pomijając oczywistość jaką jest rabat przy wstępie z ważną legitymacją studencką, to często podczas organizowanych tam imprez np. z okazji sylwestra, Halloween, czy karnawału można wyhaczyć tam naprawdę fajne zniżki. W „Bajce” w pierwszy dzień Nowego Roku można było wejść za 10zł, a z opaską lub biletem z Sylwestra – za darmo. Dodatkowo w tym dniu do północy można było kupować szoty po 2 złote. Podobne zniżki pojawiają się podczas imprez tematycznych. Przykładowo: dwa szoty w cenie jednego dla uczestników w przebraniu w dzień karnawału. „Pod palmą” za to organizowane są często koncerty i występy mniej lub bardziej znanych DJ-ów i muzyków, a bilety wcale nie wychodzą aż tak drogo. Co więcej, podczas organizowanych przez nich tematycznych wieczorów można zapisać się na imprezę za cenę 5 złotych. Wystarczy tylko spełnić odpowiednie warunki.

Kultura  popularna

Jak wiadomo ludzie są różni i tak jak nie wszyscy lubią czekoladę, tak nie każdy lubi zabawę przy muzyce. Miłośników mocnych wrażeń na pewno przyciągnie bogata oferta Rzeszowskich kin. Ekonomistów i łowców okazji ucieszą „Super Wtorki!” w kinie Helios. To właśnie w drugi dzień tygodnia można cieszyć się seansem długo wyczekiwanego filmu czy animacji za jedyne 12,90 zł.

Za taką samą cenę posiadając Allegro Smart! można zaopatrzyć się w Multikinie, w specjalny zestaw studencki obejmujący średni popcorn oraz średni napój. Ponadto można uzyskać 20-procentową zniżkę na bilety, a także możliwość skorzystania z miejsc VIP w salach kinowych bez dodatkowej opłaty. Inną możliwością zaoszczędzenia w Multikinie jest posiadanie M!Karty dzięki której od poniedziałku do czwartku będzie można zakupić bilety, na wszystkie seanse 2D z repertuaru kina, za 14,90 zł. W takiej samej cenie przygotowano dla posiadaczy tej karty także zestaw Oscar, czyli średni napój i popcorn. Dodatkowo można zbierać punkty, a po uzbieraniu pięciu wymienić je na gratisowy bilet do kina.

Dla preferujących małe i klimatyczne miejsca znajdzie się coś idealnego – kino „Zorza”. Mieści się ona w kamieniczce niedaleko rynku, więc po udanym seansie można uczcić wieczór smacznym posiłkiem. Z ofert jakie oferuje nam „Zorza”, z pominięciem biletów ulgowych, są Tanie Poniedziałki podczas których można zakupić bilety za 16 zł nawet jak zgubisz lub zapomnisz legitymację.

Kultura "wysoka"

Studenci spragnieni bardziej artystycznych doświadczeń mogą zaspokoić swoje pragnienie sztuki podczas wyjścia do teatru. Najbardziej znanym teatrem w Rzeszowie jest oczywiście Teatr Im. Wandy Siemaszkowej, w którym wachlarz spektakli jest naprawdę szeroki. Obejmuje on tradycyjne tytuły typu „Opowieść Wigilijna”, jak i nowoczesne przestawienia, np. „Celineczka”. Oprócz tego wiele spektakli posiada specjalną ofertę promocji studenckiej, dzięki której można zakupić bilet po okazyjnej cenie.

Osoby spragnione bliższego kontaktu ze sztuką powinny zawitać do Teatru Przedmieście. Tam spektakl wykracza poza tradycyjne ramy. Sztuka wychodzi ze sceny i integruje się z widzem. Autorskie spektakle, kameralny klimat, niezapomniane wrażenia to zaledwie część tego co ma do zaoferowania ta niezwykła scena. Co prawda bilety na ich spektakle nie należą do wyjątkowo tanich, jednak urok miejsca i jedyna w swoim rodzaju możliwość porozmawiania po spektaklu z aktorami sprawia, że całość jest warta swojej ceny.

Miłośnicy muzyki z kolei zakochają się w naszej, mieszczącej się w Rzeszowie, Filharmonii Podkarpackiej. Oprócz koncertów muzyki klasycznej, czy występów kwartetów, można znaleźć w repertuarze także balet oraz wystąpienia śpiewaczek i śpiewaków. Mimo, że ceny mogą się wydawać zatrważające zwłaszcza dla studenta, to warto raz na jakiś czas wydać nie co więcej, by móc przeżyć coś pięknego i niezapomnianego.

 

Chociaż mogłoby się wydawać, że Rzeszów jest dość małym miastem w porównaniu do Wrocławia czy Warszawy, to posiada naprawdę niezłą ofertę kulturalną. Studenci mogą w niej znaleźć nie tylko coś do odstresowanie się ze znajomymi, jak liczne, bary, puby czy dyskoteki, ale także mogą zaznać kultury wyższej, której ośrodkami są teatry i filharmonia. Mimo, że nie wszędzie jest tanio, to raz na jakiś czas można się trochę bardziej wykosztować i odrobinę zabawić.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus