logo wsiiz main

POLECAMY

Sanocki Dom Kultury

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Swój patriotyzm można ukazywać na wiele sposobów. Jednym z nich może być taniec lub śpiew, co idealnie zaprezentował nam Zespół Tańca Ludowego ,,SANOK” 11 listopada, obchodząc z przytupem swoje trzydziestolecie.

 Podczas koncertu, który odbył się w Sanockim Domu Kultury, zespół ludowy przedstawił nam szeroką gamę układów tanecznych w zróżnicowanych grupach wiekowych. Działa on od 1993 roku i jest kontynuatorem Zespołu Pieśni i Tańca ,,AUTOSAN’’, którego założycielem i pierwszym choreografem był śp. Janusz Podkul.

zespół ludowy ogólneZespół Tańca Ludowego ,,SANOK"/źródło: https://www.facebook.com/SanockiDomKultury

Dbałość o szczegóły

Obecnie kierownikiem artystycznym i choreografem jest Martyna Dąbrowska-Hryszko.  Dołożyła ona wszelkich starań, aby każdy z układów był dopracowany. Dzięki temu jej podopieczni mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony, co udowodnili w ubiegłą sobotę przed licznie zgromadzoną publicznością.

Przeczytaj także: Wielkie Otrzęsiny WSIiZ 2023 - Zdjęcia

Przebieg wydarzenia

Wieczór rozpoczął się polonezem grupy młodzieżowej. Następnie wystąpiły pozostałe grupy począwszy od najmłodszych, przez absolwentów, aż do grupy tanecznej z największym stażem – dorosłych. Zostały zaprezentowane tańce takie jak: krakowiak, kujawiak, oberek, mazur, polki lubelskie, lachy sądeckie oraz polki rzeszowskie. Każdy układ charakteryzował się bogatymi strojami oraz niepowtarzalną muzyką, dzięki czemu każdy kolejny występ miał swój urok i przyciągał uwagę widzów.

ninja babaZespół Tańca Ludowego ,,SANOK"/źródło: https://www.facebook.com/SanockiDomKultury

Należy pamiętać ile wysiłku kosztowało przygotowanie takiego wydarzenia zarówno ze strony tancerzy, jak i osób odpowiedzialnych za oprawę audiowizualną, czyniąc ten dzień niepowtarzalnym.

Trzygodzinny koncert zakończył się hucznym finałem i podziękowaniami w obecności prawie stu tancerzy, którzy otrzymali kilku minutowe owacje na stojąco.

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus