logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Czy kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni? Która strona ma więcej praw? Czy jest między nami znacząca różnica? Już niedługo możesz uzyskać odpowiedź na każde swoje pytanie.

 Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony w 1948 roku, przypada corocznie 10 grudnia, upamiętniając podpisanie przełomowego dokumentu, który ogłosił niezbywalne prawa przysługujące każdemu, niezależnie od płci, rasy, religii, języka czy poglądów politycznych. Dokument ten jest istotnym etapem w historii praw człowieka, a obchody tego dnia mają na celu podkreślenie znaczenia przestrzegania i promowania tych fundamentalnych praw. Od chwili podpisania tego dokumentu minęło wiele lat, a mimo to, (szczególnie w aktualnych czasach) nadal pełni rolę przypominającą o potrzebie szanowania godności i praw każdej osoby.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2023 roku o godzinie 9:30 w klubie IQ na kampusie WSIiZ przy ulicy Sucharskiego 2.

Goście spotkania:

- Gość honorowy - Dr. Zdzisław Rapacki, polski ekonomista i dyplomata, Stały Przedstawiciel RP przy Biurze ONZ w Genewie w latach 2004-2010.

- Gość specjalny – Dr. Sylwia K. Mazur, badaczka w Research Centre for the Future of the Law, Universidade Católica Portuguesa i ekspertka Team Europe Direct.

Program:

  • Powitanie i Wernisaż:

   - Prezentacja plakatów pod hasłem "Wszyscy mają równe prawa bez względu na płeć".                         

   - Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia.

  •  Wykład wprowadzający:

   - "Rola organizacji międzynarodowych w kształtowaniu standardów i monitorowaniu przestrzegania praw człowieka" - prezentowany przez Pana dr. Zdzisława Rapackiego.

  • Debata: "Równość Płci":

   - Moderowana przez ekspertkę Team Europe Direct, dr Sylwię K. Mazur.

  • Podsumowanie Maratonu Pisania Listów Amnesty International:

   - Aktywny udział w tradycyjnej akcji Amnesty International, wspólnie podsumujemy znaczenie ochrony praw człowieka.

  • Recepcja:

   - Czas na swobodne rozmowy i dyskusje przy przygotowanym poczęstunku.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w debacie, dzielenia się poglądami i uczestnictwa w aktywnościach towarzyszących wydarzeniu. Mamy nadzieję, że będzie to inspirujące spotkanie, które pobudzi refleksję nad kwestią równości płci i praw człowieka.

Nie przegapcie okazji być częścią tego wyjątkowego wydarzenia na kampusie WSIiZ! Chęć udziału w wernisażu prosimy zgłaszać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus