Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Magazyn
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wraz ze stworzeniem Internetu na świat przyszło mnóstwo nowych uzależnień. Dla ludzi problemem okazały się być serwisy społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, Viber, Snapchat oraz Instagram. Skupimy się jednak tylko na jednym z nich – na Instqagramie i na nowej tendencji, która zawładnęła światem – korzystaniu z #hasztagów.

Dla niektórych nowy dzień zaczyna się od porannych ćwiczeń, pysznego śniadania oraz kawy. Dla większości jednak – od aktualizacji wszystkich aplikacji w komórce albo dodania nowego zdjęcia na Instagram.

Historia stworzenia Instagrama

Fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć stworzony został przez Kevina Systroma i Marka Kriegera w San Francisko w 2010 roku. To właśnie oni przerobili swój projekt „Burbn” na aplikację ze zdjęciami. W styczniu 2011 roku twórcy dodali #hasztagi, żeby szybciej znaleźć zdjęcie o tym samym temacie albo wyszukać innych użytkowników. W kwietniu 2012 roku aplikacja była już dostępna dla użytkowników Androida (wcześniej dostępna tylko na urządzenia firmy Apple), a w 2013 roku dla Windows Phone 8.

W 2012 roku Facebook ogłosił, że kupuje Instagram za 1 mld dolarów. Zmiany przyszły, kiedy Facebook zaprezentował nowy regulamin, z powodu którego 25% użytkowników usunęło swoje profile. Od 2013 roku udostępniono funkcję nagrania 15 sekundowego filmiku. Aplikacja rozwija się bardzo szybko, a ostatnie dane pokazują, że z Instagrama korzysta już 300 milionów użytkowników na całym świecie. Posługują się nim ludzie w różnym wieku, niezależnie od pozycji: od prezydentów po sprzedawców, od studentów po uczniów gimnazjum...

Uzależnienie od Instagrama

Można zaobserwować, że coraz więcej jest ludzi, którzy nie mogą spokojnie żyć, jeżeli nie zaktualizują taśmy ze zdjęciami przyjaciół, nie zrobią „selfie” i nie wrzucą go do sieci albo nie postawią like’a. Specjaliści mówią, że to już pierwsze objawy uzależnienia. Rozwija się ono bardzo szybko i można powiedzieć, że „Instagramo-zależność” stoi w jednym rzędzie z alkoholem, tytoniem oraz narkotykami. Robienie zdjęć weszło ludziom w nawyk.

Przeczytaj cały artykuł: Instagramo-zależni

Ilustracja: Yelyzabeth Fedina

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus