Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Magazyn
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Redakcja portalu intro.media wraz z nowym rokiem akademickim zaprasza do zapoznania się ze świeżutkim i bardzo na czasie numerem Intro Magazynu. A w nim  jeden z ważniejszych tematów ostatnich miesięcy – komunikacja cyfrowa.

XXI wiek przyniósł zmiany w komunikacji, których może oczekiwaliśmy wszyscy – ale nie tak szybko. W wyniku pandemii, wiele branż – w tym edukacyjna – musiało bardzo szybko nauczyć się korzystać z cyfrowych technologii do codziennej pracy. Cyfrowe platformy komunikacyjne okazały się nie tyle przydatne, co konieczne, a Ci, którzy unikali ich jak ognia, musieli pogodzić się z nową rzeczywistością. Bardzo szybko okazało się, że na brakuje specjalistów umiejących zarządzać cyfrowym obiegiem informacji na takim poziomie, jakiego rynek i jego uczestnicy by oczekiwali.

Naprzeciw tej potrzebie wyszła nasza Uczelnia, proponując nowy kierunek studiów, łączący umiejętności komunikacyjne ze znajomością funkcjonowania biznesu i jego otoczenia. Na temat Komunikacji cyfrowej z Prodziekan WSIiZ dr Barbarą Przywarą rozmawia Wiktor Brożbar.

W tym numerze także inne cyfrowe tematy: o zagrożeniach związanych z komunikacją cyfrową, która – choć konieczna – nie jest bez wad. Na ten temat pisze Mateusz Ciurkot w artykule „Kto znajduje się pod drugiej stronie?” i Aleksandra Kościelna w tekście na temat cyfrowej prywatności. Wtóruje im Łukasz Dunaj, który na tapet wziął zakupy online.

O ile ryzyka korzystania z sieci są stosunkowo dobrze znane tzw. millenialsom, którzy w świecie nowych technologii wyrośli, niekoniecznie muszą być ich świadome inne pokolenia. Kinga Krówka przeanalizowała,  co robią w sieci najmłodsi i najstarsi jej użytkownicy. W numerze także kwestia zdalnych zajęć – jak widzą je różni ich uczestnicy – o tym Sandra Skubis.

Na deser felieton Natalii Pavliuk o tym, jak studenci z jej grupy – pomimo szczerych chęci – nie zostali gwiazdami Wikipedii. Dlaczego? Jeśli chcecie się przekonać, zapraszam do lektury najnowszego numeru Intro.Magazynu!

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus