Sidebar

Magazyn
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Panika, strach i stres... znów nadszedł czas egzaminów. Kolejny sezon, ale nie ulubionego serialu, a nieprzespanych nocy. Na pomoc przychodzi jednak muzykoterapia, która może stać się lekarstwem podczas sesji. Lekarstwem przyjemnym, bezpłatnym i skutecznym, pozwalającym dobrze zdać egzaminy i zmniejszyć nadmiar stresu.

Wiele badań naukowych potwierdza, że muzykoterapia ma dobry wpływ na pracę mózgu, sen, układ odpornościowy, poziom stresu, dlatego podczas egzaminów można ją uważać za cenny skarb.

Wpływ muzyki klasycznej

Na jednym z francuskich uniwersytetów przeprowadzono badania, z których wynikają bardzo ciekawe wnioski. Grupa studentów, która słuchała godzinnego wykładu z włączoną muzyką klasyczną w tle, miała znacznie lepsze wyniki w quizie z usłyszanego materiału, niż ta, która była obecna na podobnym wykładzie, tylko już bez muzyki.

Badacze sugerują, że muzyka klasyczna wprowadza studentów w optymistyczny stan emocjonalny, który przyczynia się do lepszego postrzegania informacji. „Być może, muzyka zmienia środowisko do uczenia się, co motywuje studentów do uważnego słuchania wykładu. Prawdopodobnie właśnie to przyczyniło się do wysokiej wydajności podczas quizu” – napisali naukowcy.

Czytaj cały artykuł: Zadbaj nie tylko o egzaminy, ale i swoją playlistę

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok