Sidebar

-->

logo wsiiz main white

Tour de WSIiZ już za nami! Wydarzenie miało promować aktywność fizyczną, a kończący ją EkoPiknik – zdrowe odżywianie. Uczestnicy rajdu pokonali 22-kilometrowy szlak, mimo że końcówka trasy mogła sprawić trochę trudności.

Pozostałe filmy

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi - w tym dniu na całym świecie odbywają się akcje mające na celu promocję postaw proekologicznych. Z okazji tego dnia mamy dla Was fotokast, którego autorką jest Sylwia Socha

Międzynarodowi studenci WSIiZ z różnych zakątków Afryki zorganizowali imprezę plenerową - African Day. W trakcie wydarzenia opowiedzieli co nieco o swojej kulturze i tradycjach. Można było także spróbować tradycyjnych potraw i potańczyć w rytm Afrykańskiej muzyki. My skorzystaliśmy z tej okazji i zadaliśmy im kilka nurtujących nas pytań odnośnie ich krajów, jak i doświadczeń ze studiowania i życia w Polsce.

Do you consider yourself as a media literate person? Do you think children nowadays are more competent in using media than adults? Media science should be a new compulsory subject in schools? Answers to all these questions you can find watching interview with Fredrik Mørk Røkenes (PhD) is Associate Professor in English Didactics at the Department of Teacher Education at the Norwegian University of Science and Technology. His primary research interests are the use of information and communications technology (ICT) in English teaching, professional digital competence development in education, conducting systematic reviews of research, and supervision in doctoral education. He works with professional development, English didactics, and research methodology in teacher education. Czy uważasz siebie za osobę kompetentną w kwestiach korzystania z mediów? Czy sądzisz, że dzieci potrafią sprawniej korzystać z mediów w naszych czasach niż dorośli? Nauka o mediach powinna być przedmiotem obowiązkowym od teraz? Odpowiedzi na te wszystkie pytania mogą Państwo znaleźć po obejrzeniu wywiadu z Fredrik Mørk Røkenes – profesorem Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii. Fredrik zajmuje się badaniami w kwestiach komunikowania poprzez technologię w ramach nauki języka angielskiego, rozwojem profesjonalnych digital kompetencji w ramach edukacji szkolnej, jak i również nadzorem prac doktorskich. Zajmuje się również profesjonalnym rozwojem, dydaktyką języka angielskiego i badaniami metodologii edukacji nauczycieli. Projekt Kompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym korzysta z dofinansowania o wartości 124 295,5 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu Kompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym jest poprawa jakości i dopasowanie oferty edukacyjnej poprzez opracowanie: narzędzia diagnozy kompetencji medialnych uczniów, 3 programów szkoleń oraz programu studiów podyplomowych dla nauczycieli w zakresie edukacji medialnej, a ponadto rekomendacji w zakresie zmian w polskim systemie edukacji medialnej uczniów i nauczycieli poprzez projekt zintegrowanego systemu kształcenia w zakresie edukacji medialnej we wszystkich typach i poziomach szkół.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus