logo wsiiz main

Pierwszy weekend czerwca Rzeszów obchodził niezwykle hucznie. Zorganizowane przez Uniwersytet Rzeszowski KultURalia przyciągnęły tłumy studentów, którzy w dniach 2 i 3 czerwca odpoczywali od nauki do egzaminów na koncertach takich wykonawców jak Young Igi, Video czy Guzior.Współorganizatorami były również samorządy studenckie WSPiA oraz WSIiZ.

Organizatorzy zaprosili na festiwal znane twarze – na scenie pojawiły się Elektryczne gitary, Myslowitz czy Video. Osoby gustujące w rapie również się nie zawiodły. Wystąpił między innymi Young Igi czy Mr. Polska. Zapowiadany przed imprezą Kuban niestety nie pojawił się na scenie, a jego miejsce zajął Guzior. Publika zdecydowanie nie była tym rozczarowana – wszyscy bawili się wyśmienicie.

Dla koneserów muzyki klubowej przygotowano scenę klubu Aloha. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia wydarzenia afterparty zaplanowano właśnie tam. Występowali tacy artyści jak Michael Pow, Vika, Eskey czy Vadim Vronskiy. Zaglądając na tamtejszą scenę, można było zatem nieźle wczuć się w klimat poprzedzającej imprezy.

Uczestnicy KultURaliów nie narzekali na nudę. Większość z nich przyszła dla pojedynczych piosenkarzy, lecz nie przeszkodziło im to w dobrej zabawie przez całą imprezę. Chwalili oni dobór artystów pod studenckie gusta. Większość uczestników bawiła się zarówno pod sceną główną, jak i klubową. Cenili sobie różnorodność oferowanej muzyki.

Oczywiście nie można zapomnieć o strefie z foodtruckami. Niestety nagromadzenie stoisk sprzedających zapiekanki nieco przyćmiło planowany efekt, ale nie zmienia to faktu, że nikt nie zdążył zgłodnieć.

Czerwcowy festiwal porwał młodych do tańca i śpiewu do późnych godzin nocnych. Kulturalia 2023 spełniły oczekiwania, dostarczając niezapomnianych wspomnień. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i do zobaczenia za rok!

 

fot. Jakub Głogowski, Konrad Kmiecik

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus