logo wsiiz main

Konrad Kmiecik, Magdalena Kosidło

Nadszedł kryzys klimatyczny – co możemy zrobić, aby bardziej nie zaszkodzić Ziemi? To zagadnienie stanowiło motyw przewodni konferencji TEDxRzeszow COUNTDOWN, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wszyscy spotkali się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w dniu 24 stycznia 2023 roku. Temat konferencji brzmiał „Klimat to ludzie”.

To była pierwsza taka konferencja spod znaku światowej marki TED. W ciągu 4h spotkania mogliśmy wysłuchać inspirujących wypowiedzi od 11 prelegentów. Wśród zaproszonych osób gościli: prof. Paweł Januszewicz, Błażej Miernikiewicz, dr Maciej Ryś, dr Joanna Remiszewska-Michalak, Martyna Łuszczek, dr inż. Krzysztof Sornek, Ilona Biedroń, Dominika Lasota oraz Piotr Pietras.

Przedstawiono również dwa nagrania z rozmowami, w których wystąpili: John Doerr (główny prelegent w rozmowie z Hal’em Harvey’em) i Nemonte Nenquimo. Zagadnienia poruszane przez prelegentów dotyczyły m.in. edukacji klimatycznej, mikroplastiku, efektywności energetycznej, bądź suszy lub efektu cieplarnianego.

Wydarzenie zorganizował mgr Łukasz Bis. Konferencje TED poruszają zagadnienia z trzech obszarów tematycznych: technologia, rozrywka i projektowanie. Spotkania TEDx są lokalną wersją tych światowej sławy eventów. Głównym organizatorem TEDxRzeszow COUNTDOWN jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Partnerem był Urząd Miasta Rzeszów, Delloitte, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

 

Zobaczcie to wydarzenie na fotografiach:

fot. Konrad Kmiecik, Magdalena Kosidło

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus