logo wsiiz main

Fot. Szymon Gliwa

26 marca odbył się wernisaż prac autorstwa uczestników Koła Projektowania Plakatu zainicjowany przez dr. Patrycję Longawę. Najlepsze prace studentów oraz absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są prezentowane w Wojewódzkim Domu Kultury.

Plakat to niecodzienna sztuka, skąd więc pomysł na koło naukowe jemu poświęcone? B1 -  Koło Projektowania Plakatu powstało na prośbę studentów, których upór poprowadził ich na ogólnopolskie oraz międzynarodowe konkursy. Nazwa jest nieprzypadkowa, bowiem plakaty zwykle są rozmiaru kartki B1 - 707 × 1000 mm.

Okiem autora

Prace wyselekcjonowane do wystawy poruszają między innymi problemy społeczne i ekologiczne, ale nie brakuje również plakatów użytkowych. Prezentowane plakaty były wystawiane w rozmaitych konkursach, co ich autorzy chętnie podkreślają. Swoje inspiracje brali z otaczającego ich świata, pełnego problemów wartych uwagi.

Przeczytaj także: Wszyscy jesteśmy uwikłani – spotkanie z prof. Waldemarem Łazugą i Robertem Makłowiczem

Cel wystawy

Mimo iż w nazwie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania próżno doszukiwać się artystycznej części, uczelnia nie ma czego się wstydzić w tej dziedzinie. Dr Patrycja Longawa podkreśla pierwiastek talentu, który odpowiednio poprowadzony potrafi zdziałać cuda. Kluczem doboru prac była szczerość oraz dowcipność w plakacie, czyli wartości których uchwycenie jest nie lada wyzwaniem.

Wydarzenie to było nie tylko ucztą dla oka i podniebienia, ale również dla uszu – czas umilała muzyka na żywo. Nieobecni na wernisażu mogą nadrobić straty, gdyż wystawa trwa do 10 kwietnia bieżącego roku w Wojewódzkim Domu Kultury.

Zobaczcie zdjęcia z wernisażu!

Fot. Szymon Gliwa

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus