Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

organizator

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od 26 stycznia oficjalnie zostały otwarte zgłoszenia do II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „AFERA”. Jego organizatorami są Gmina Krasne wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Bibliotek, a także Teatr A’propos. Festiwal rozegra się w dniach 14-16 kwietnia 2023 r., na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem koło Rzeszowa.

Celem wydarzenia będzie skonfrontowanie twórczości oraz promocja dorobku artystycznego autorskich, niezależnych i amatorskich zespołów teatralnych z terenu całej Polski. Organizatorzy chcą również stworzyć forum sprzyjające wymianie doświadczeń oraz poglądów zarówno pomiędzy twórcami, jak i sama publiką. Co więcej organizatorzy pragną poprzez to przedsięwzięcie rozpromować teatr jako formę kreatywnego spędzania czasu sprzyjającego nie tylko spotkaniu ze sztuką, ale także doskonaleniu umiejętności społecznych aktywizującą społeczność lokalną.

Festiwal ma charakter konkursowy i mogą w nim wziąć udział teatry realizujące przedstawienia oparte na tekstach autorskich oraz literackich. Z udziału w „AFERZE” wyłączone są kabarety oraz grupy realizujące repertuar dla dzieci.

Zgłoszenia do „AFERY” można nadsyłać do 20 marca bieżącego roku. Po upływie tego terminu, powołana przez organizatorów Rada Kwalifikacyjna wybierze 10 teatrów, które zostaną zaproszone do konkursu. Grupy, które będą mogły zaprezentować swoje umiejętności na deskach sceny w Krasnem zostaną powiadomione o tym przez organizatorów do 24 marca. Konkursowe prezentacje będą oceniane przez jury.

Szczegóły na temat konkursu można znaleźć na stronie Facebookowej wydarzenia.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus