Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Studenci dziennikarstwa z dwudziestu trzech uczelni wybrali laureatów nagród w dziewięciu kategoriach. Statuetki rozdano w sobotni wieczór na zorganizowanej z wielką pompą gali, która miała miejsce w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kraków, godzina siedemnasta. Cytując klasyka - ciemność widzę, ciemność - bo to już przecież pierwszy dzień grudnia. Pięknie ubrane Panie, dotrzymujący im kroku Panowie - szyk, styl, elegancja. Widać, słychać i czuć, że zebrali się w jednym miejscu nieprzypadkowo i że nie jest to błahostka. Cały rok pracy poświęcony organizacji przedsięwzięcia, które nagradzać ma "kierujących medialną lokomotywę na najwłaściwsze tory", podsumowany został wielką galą. Na niej rozdane zostały statuetki w dziewięciu kategoriach, wśród których mieści się ta najważniejsza - AuTORytet.

Laureatką tego wyróżnienia została Małgorzata Szejnert, u której doceniono rzetelność i profesjonalizm w pracy dziennikarskiej. - Ode mnie już nic nie zależy, ale od Was? Wszystko- powiedziała w trakcie rozmowy po odebraniu nagrody. Szejnert zwracała także uwagę na trud pracy żurnalisty w obecnej rzeczywistości jak i w ogólnym jego charakterze. Stwierdziła, że najważniejsza jest prawda i związana z nią odwaga, bo sprzeciwienie się prawdzie bywa czasem ryzykowne.

Nagrodzony został również Rafał Gębura, znany dzięki autorskiemu, internetowemu programowi "7 metrów pod ziemią", w którym rozmawia z osobami o różnej, często smutnej przeszłości lub wykonujących odmienne, ciekawe bądź kontrowersyjne zawody. Dziennikarz Newsweeka zdobył tytuł InicjaTORa - oprócz statuetki otrzymał także, jak stwierdził z żartem w głosie, pierwszy raz w swoim życiu - kwiaty.

ProwokaTORką ogłoszono Adrianę Rozwadowską z Gazety Wyborczej za cykl artykułów o firmie Amazon, a ReformaTORką została Justyna Kopińska - redakcyjna koleżanka Rozwadowskiej, za nagłośnienie problemu pedofilii w Kościele. Natomiast NawigaTORką okrzyknięto Katarzynę Borowiecką z Programu III Polskiego Radia za audycję ABC Popkultury.

W gronie zwycięzców znaleźli się także Grzegorz Głuszak jako DetonaTOR za zwrócenie uwagi w programie "Superwizjer" na nadużywanie przemocy przez policję i prokuraturę w sprawie Grzegorza Komendy, Ewa Winnicka w kategorii ObserwaTOR za reportaż "Był sobie chłopczyk" oraz cykl "Movie się" w ramach nagrody AkumulaTOR.

W dwunastej edycji MediaTorów głosowało około 10 000 studentów. Jest to wynik lepszy niż podczas ubiegłorocznego głosowania. Trend ten pokazuje, że coraz więcej studentów dziennikarstwa chce uhonorować dziennikarzy, którzy mają wpływ na kształtowanie nowych pokoleń dla tego zawodu. Jednocześnie jest to oznaka, że młody człowiek nie przyjmuje ślepo podawanych faktów i jest świadom ważności podstawowych wartości, które są fundamentem tej profesji.

 

Źródło ilustracji: facebook.pl/mediatory

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok