Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Konferencja HackCarpathia. Od lewej: dr Maciej Ryś, dr Barbara Przywara, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Prezes zarządu PCI Michał Tabisz, dr Grażyna Bochenek / Fot. Jakub Głogowski

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
27 lutego miała miejsce oficjalna konferencja z głównymi członkami i organizatorami nadchodzącego wydarzenia. Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia.

Otwierając wydarzenie Dr hab Andrzej Rozmus - Rektor WSIiZ przedstawił krótko dotychczasowe doświadczenie w organizacji hackatonów oraz ich znaczenie i genezę. Zdradził również plany dotyczące cyklicznego odbywania się takich wydarzeń.

Prezes PCI o celu wydarzenia

Następnie głos zabrał Prezes zarządu PCI Michał Tabisz, który przedstawił swoją misję integrowania młodych, inteligentnych i pomysłowych studentów w jednym miejscu. Celem jest rozwiązywanie realnych problemów świata. "Chcę by członkowie takich wydarzeń mogli w przyszłości być zatrudniani jako specjaliści na wysokopłatnych pozycjach, by rozwój i innowację były priorytetem" - podkreśla. Wyjaśnił także, że całe wydarzenie będzie miało miejsce na 3 piętrach kompleksu PCI, co również przedstawia skalę całego przedsięwzięcia.

Korzyści udziału według dr Barbary Przywary

Kolejno mikrofon przejęła Dr Barbara Przywara – adiunkt w katedrze mediów, dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W swojej wypowiedzi opisała korzyści płynące z udziału w takim wydarzeniu, takie jak oryginalne prelekcje, nawiązywanie nowych znajomości czy zdobywanie przyszłościowych kontaktów z firmami i mentorami. Dla uczestników, osób wkraczających w świat kariery zawodowej znajomości czy wiedza zdobyta w młodym wieku, to ogromny krok na przód w drodze do sukcesu. Dobrze mieć pomocną dłoń lub wiedzę, do kogo się udać podczas realizacji własnych celów.

Intromedia HackCarpathia 4Konferencja HackCarpathia. Od lewej: dr Maciej Ryś, dr Barbara Przywara, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Prezes zarządu PCI Michał Tabisz / Fot. Jakub Głogowski

Przeczytaj także: Konkurs grantowy DziałajMY: zdobądź 2000 zł na realizację projektu kulturalnego!

Szczegóły i detale od dra Macieja Rysia

Ostatnim mówcą był Dr Maciej Ryś – adiunkt w katedrze zarządzania oraz główny organizator od strony technicznej HackCarpathia. Przedstawił główne szczegóły i detale, w tym pulę nagród wynoszącą 10 000 złotych oraz podział wydarzenia na kategorie: gamingowa i inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego.

Liczba uczestników i zapisy

Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, spodziewana liczba uczestników wynosi około 200 osób. Zapisy prowadzone są do 1 kwietnia lub do wyczerpania miejsc. Całość odbędzie się w budynku PCI na ulicy Teofila Lenartowicza 4 o godzinie dziewiątej.

Link do zapisów https://app.evenea.pl/event/hackcarpathia.

Intromedia HackCarpathia 3Konferencja HackCarpathia. Od lewej: dr Maciej Ryś, dr Barbara Przywara, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Prezes zarządu PCI Michał Tabisz / Fot. Jakub Głogowski

Informacje praktyczne dla uczestników

Zapraszani są wszyscy, którzy szukają zespołu lub chcą stworzyć własny. Uczestnicy będą mieli 24 godziny na stworzenie gotowego rozwiązania i jego prezentację na początku kolejnego dnia. Do dyspozycji będą mentorzy, darmowe konferencje czy porady osób z branż specjalistycznych.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby być na bieżąco: https://fb.me/e/46Qb3MdL4

Intromedia HackCarpathia 7Konferencja HackCarpathia

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus