Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Fot. Beata Ciepiela

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
„Halo Theatre Company” to grupa teatralna działająca w Publicznym Akademickim LO z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie. Licealiści szkolą w niej swoje umiejętności aktorskie i lingwistyczne, po czym odgrywają krótkie skecze w języku angielskim.

Grupa działa już od 2015 roku łącząc pasjonatów teatru i młodych adeptów aktorstwa. Sama grupa może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Ich spektakle mogliśmy zobaczyć w Teatrze Maska w Rzeszowie podczas Festiwali Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych oraz oraz w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie podczas projektu „Teatr W Sieci” w 2021 roku. Na co dzień próby generalne grupy odbywają się w Klubie IQ. Opiekunem grupy od roku 2019 jest Beata Ciepiela nauczycielka języka angielskiego w ALO. Wraz z panią Beatą pieczę nad młodymi aktorami sprawuje Paweł Gładyś, zawodowy aktor teatralny, który na co dzień występuje w teatrze Wandy Siemaszkowej.

Sukces młodych aktorów na teatralnej scenie

W tym roku grupa teatralna pracowała nad sztuką pt.”You’re driving me crazy”. Jest to komedia, która opowiada o losach kursanta nauki jazdy. W poprzedni piątek, 12 kwietnia, uczniowie mieli okazję odegrać spektakl podczas Finału X edycji „Mini Globe”, Ogólnopolskiego Przeglądu Przedstawień Anglojęzycznych. Grupa Halo Theatre Company otrzymała III miejsce, a do finału została wytypowana spośród kilkuset szkół w Polsce.

20240413_074028.jpgNagroda otrzymana przez grupę Halo Theatre Company / Fot. Beata Ciepiela

Przeczytaj także: Za nami HackCarpathia - największy hackathon w Rzeszowie! [Zdjęcia]

W sztuce wystąpili: Magdalena Nowicka, Barbara Domoń, Aleksandra Stafiej, Hanna Marszałek, Patrycja Świąder, Julia Klecha, Maya Polak, Anna Myszka, Julia Syniec, Łukasz Kwaśnik, Przemysław Mikiciuk, Mikołaj Gwóźdź, Oliwier Łyczko.

Reżyser i opiekun artystyczny: Paweł Gładyś
Światło i opiekun grupy: Beata Ciepiela
Dźwięk: Michał Czapiga

fb img 1713168557422Wystąpienie podczas Finału X edycji „Mini Globe” / Fot. Beata Ciepiela

Coś więcej niż rozwijanie własnych możliwości na scenie

Dla uczniów ALO teatr to nie tylko gra aktorska, lecz przyjemność i dobra zabawa. Granie na deskach teatru to sposób na oderwanie się od szkolnej rzeczywistości. Wchodzenie w role, praca nad dykcją i szlifowanie języka obcego to dla nich chleb powszedni. Grupa regularnie gra swoje spektakle na dniach otwartych ALO

20240412 111221Wystąpienie podczas Finału X edycji „Mini Globe” / Fot. Beata Ciepiela

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus