Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy praca funkcjonariuszy to błahostka? Jak przebiega patrolowanie zielonej granicy? Co i jak się przemyca? Kim są organizatorzy przerzutów? W jaki sposób zachowują się strażnicy, gdy na obrębie kraju pojawia się groźny przestępca? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce red. Anny Gorczycy pt. „Straż graniczna”. A już 1 lutego 2022 roku w IQ Klubie odbędzie się spotkanie autorskie, w trakcie, którego poznamy kulisy powstania tego tytułu.

 

Wydana niedawno publikacja red. Anny Gorczycy to zbiór reportaży o kulisach i metodach pracy Straży Granicznej. Historie zrelacjonowane przez pograniczników, przemytników i nielegalnych imigrantów – zero fikcji. Praca funkcjonariuszy to gotowość na każdą sytuacje, ponieważ nie wiedzą, kogo spotkają na swojej drodze. Do ich głównych obowiązków należy ochrona granicy przed nielegalnymi imigrantami, terrorystami, przemytnikami ludzi, narkotyków lub towarów bez akcyzy. Dzięki nowoczesnej technice, intuicji i umiejętnością są przygotowani na szybkie pościgi, tropienie czy wielogodzinne czekanie w ukryciu będąc jednocześnie narażonym na niebezpieczeństwo.

Autorka jest wieloletnią dziennikarką rzeszowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Zrelacjonowała liczne wydarzenia z granicy polsko-ukraińskiej, w tym opowiedziała historie przemytników papierosów zwanych „mrówkami”. Tworzy również reportaże z kręgu polityki, gospodarki oraz z historii zwykłych ludzi. Rozmowę w trakcie spotkania poprowadzi dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa WSIiZ.

Spotkanie autorskie z red. Anną Gorczycą odbędzie się 1 lutego 2022 roku o godz. 18.00 w Klubie Akademickim „IQ” i zostanie przeprowadzone zgodnie z reżimem sanitarnym. Wydarzenie będzie również transmitowane w czasie rzeczywistym na profilach WSIiZ na Facebooku oraz na kanale YouTube.

Przejdź do Wydarzenia

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus