Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już od kilku miesięcy zespół do spraw innowacji dydaktycznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia swoim studentom Platformę Rozwoju Kompetencji, która ma pomóc w świadomych decyzjach dotyczących ich ścieżki zawodowej.

PRK ma za zadanie pomóc studentom przeanalizować ich predyspozycje zawodowe, zidentyfikować ich potencjał i dać możliwość jego rozwoju. Inicjatywa ta, jest atrakcyjna z punktu widzenia jej użytkowników, ponieważ przedstawione w niej moduły mają za zadanie ułatwiać świadomy wybór dotyczący zawodu lub ścieżki rozwoju. Każdy student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania ma możliwość skorzystania z tego narzędzia, bez znaczenia na jakim etapie studiów aktualnie się znajduje.

Platforma oprócz strony domowej, która zawiera najważniejsze informacje, składa się z 5 modułów, obejmujących rozmaite testy, szkolenia elektroniczne i tradycyjne, ciekawe wideo, podcasty oraz inne atrakcyjne narzędzia, umożliwiające przyswajanie wiedzy. W ramach projektu użytkownicy platformy mają możliwość zdobycia interesujących certyfikatów oferowanych przez WSIiZ i inne podmioty zewnętrzne. Studenci zyskali również dostęp do kreatora CV, który ułatwia stworzenie jednego z najważniejszych dokumentów potrzebnych przy szukaniu pracy.

- Platforma ta jest unikalnym rozwiązaniem - mówi dr Olga Kurek-Ochmańska, kierowniczka sekcji ds. Innowacji dydaktycznych WSIiZ, która stworzyła PRK. – Na polskim rynku edukacyjnym nie ma podobnych, autorskich projektów. Są, owszem, platformy badające poziomy kompetencji, ale PRK wyróżnia się tym, że nie pozostawia studenta jedynie z wynikiem i interpretacją testu, ale oferuje praktyczne wskazówki rozwojowe i monitoruje postęp.

PRK dostosowana jest do kierunków studiów, które oferuje WSIiZ. Ciekawym rozwiązaniem jest bogata informacja o działających na uczelni kołach naukowych, co mobilizuje do udzielania się, a także zakładka „Sukcesy absolwentów WSIiZ”, która przekierowuje na stronę klubu absolwenta i zachęca do pozostania na niej. Dodatkowo, platforma posiada zakładkę oferty pracy, w której wybrani studenci dostaną propozycję praktyk, staży, a nawet dłuższej współpracy zarobkowej kierowanej przez Akademickie Biuro Karier.

Trudna sytuacja na rynku pracy w Polsce pokazuje jak wielkie jest zapotrzebowanie na pracowników posiadających rozmaite kompetencje. Aby znaleźć pracę, która będzie nas satysfakcjonowała, trzeba być świadomym swoich możliwości i umiejętności. Projekt realizowany przez WSIiZ jest odpowiedzią na potrzebę samouświadomienia przyszłych pracowników odnośnie ich kompetencji i rozwijania ich.

PRK została stworzona tak, aby można było ją otworzyć na każdym urządzeniu posiadającym przeglądarkę internetową. Dostępne są wersje językowe - polska i angielska. Studenci mają pełny dostęp do platformy i mogą z niej korzystać poprzez Wirtualną uczelnię.

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus