Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Można by rzec, że maj to miesiąc studentów. Kulturalia i Juwenalia Rzeszowskie to wyczekiwane co roku wydarzenia. Do tego przedsmak wakacji, czyli majówka. Zapowiada się cudowny miesiąc, jak go wykorzystasz? 

KULTURALIA I JUWENALIA RZESZOWSKIE

Nasza uczelnia jest jednym z organizatorów tegorocznych Kulturaliów. Podczas finału, który ma miejsce 23-25 maja, będzie można usłyszeć m.in. ZAKOPOWER, HUNTER, GRZEGORZ HYŻY, ŁOBUZY, KORDIAN, BIG CYC, BRATHANKI,QUEBONAFIDE, ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW, ELEKTRYCZNE GITARY.
9-11 maja to zaś czas na Juwenalia! Czekają na Was tacy artyści jak PIĘKNI I MŁODZI, OTSOCHODZI, HAPPYSAD, LADY PANK, DARIA ZAWIAŁOW, KALI, SŁAWOMIR, O.S.T.R., KRZYSZTOF CUGOWSKI, OTAVA YO, PALUCH.

TEATR

Czy idealna kobieta istnieje? Jeśli tak, czy rzeczywiście będzie to spełnienie marzeń i szczęśliwe życie?  Tego możecie się dowiedzieć w świetnej komedii „Kobieta na zamówienie”, która odbędzie się już 3 maja o godzinie 18:45 oraz 22 maja o godzinie 19:45 na Wydziale Muzyki w Uniwersytecie Rzeszowskim. Bilety dostępne tutaj.

Dla równowagi warto wybrać się 10 maja na 19:45 również do Wydziału Muzyki, jednak na komedię „Tresowany mężczyzna”.Bilety można zakupić tutaj.

Jeśli wciąż nie widzieliście pełnej zwrotów akcji i skłaniającej do refleksji komedii „Umrzeć ze śmiechu” w wykonaniu teatru Teatr Bo Tak, jest ku temu okazja 12 maja o godzinie 18:15 oraz 16:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Bilety tutaj.

STAND UP & KABARET

Niech Was nie zmyli tytuł, bo „Bezbek”, który zaprezentuje Michał Leja, to na pewno dobra dawka humoru! W końcu swój pełny materiał przedstawi w Bristol Tradition&Luxury Hotel 10 maja o godzinie 19. Zarezerwuj bilety tutaj.

Uśmiech na Waszych twarzach z pewnością wywoła też Kabaret Smile w programie „To się nadaje do kabaretu”. Widzimy się 12 maja w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie o godzinie 15. Bilety.

Nie zwalniając tempa, w ten sam dzień, lecz na godzinę 17:00, meldujcie się w Hali Podpromie na Polską Noc Kabaretową 2019 „Humor świata”. Wystąpią kabarety: Skeczów Męczących, Moralnego Niepokoju, Smile, Nowaki, K2 oraz Igor Kwiatkowski! Zakup bilety tutaj.

Aby radośnie zakończyć i rozpocząć nowy miesiąc, 30 maja o 17:30 oraz 20:30 koniecznie odwiedźcie Kino Zorza i posłuchajcie Kabaretu Młodych Panów. Bilety

WYDARZENIA
Maj ku naszej uciesze oferuje kilka wolnych dni od zajęć, aby jednak pozostać w formie, proponujemy trochę umysłowej gimnastyki. Oczywiście w połączeniu ze wspaniałą zabawą, dlatego 6 maja na godzinę 17 zapraszamy do Punktu bibliotecznego Filii nr 9 w Rzeszowie. Wieczór gier planszowych to świetna okazja do spędzenia czasu ze znajomymi oraz nawiązania nowych kontaktów.

Czy mamy miłośników motoryzacji? Kolejny cykl Nocy Muzealnych tym razem poświęcony jest zabytkowej motoryzacji, wydarzenie z pogranicza zlotu i wystawy. Jeśli jesteś chętny, 11 maja o godzinie 18 odwiedź Muzeum Społecznie Gminy Niebylec.

Mnóstwo atrakcji czeka na Was także podczas Holi Festival- Święto Kolorów w Ropczycach! Spędź barwną niedziele 19 maja, start o godzinie 15. Kilka dni później, 25 maja, podobne wydarzenie w samym Rzeszowie na Bulwarach nad Wisłokiem. O godzinie 15 Festiwal Kolorów wywoła w Was mnóstwo pozytywnej energii!

MUZYKA

Świetne koncerty zostały zapowiedziane już na samym początku, jednak przygotowaliśmy listę dodatkowych artystów, których możecie usłyszeć w nadchodzącym miesiącu.

  • 11.05.2019

Dawid Podsiadło, gatunek: POP&ROCK, miejsce: Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

Źródło informacji: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/513728/rzeszow-dawid-podsiadlo-wielkomiejski-tour-pkr18

  • 12.05.2019

Stare Dobre Małżeństwo, gatunek: PIOSENK POETYCKA, miejsce: Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

Źródło informacji: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/517473/rzeszow-jubileuszowy-koncert-legendarnej-grupy-stare-dobre-pkr18

  • 17-19.05.2019

HartbexCarpathiaFestival 2019, gatunek: POP & ROCK, miejsce: Rzeszowski Rynek
Źródło informacji: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/538535/hartbex-carpathia-festival-2019-rzeszow-pkr18

  • 19.05.2019

Turbo oraz HELLHAIM, gatunek: HARD ROCK&HEAVY METAL, miejsce: Klub Vinyl
Źródło informacji: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/512841/turbo-hellhaim-rzeszow-klub-vinyl-pkr18

  • 31.05.2019

Trauma, gatunek: HARD ROCK & HEAVY METAL, miejsce: Klub Vinyl
Źródło informacji: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/529062/rzeszow-trauma-pkr18

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok